Вокзал в Дніпрі готують до передачі в концесію: що це значить для пасажирів

26 січня 2021 о 16:30 - 696
Вокзал в Дніпрі готують до передачі в концесію: що це значить для пасажирів

Крім Дніпровського готують до концесії шість вокзалів. Це може допомогти розвивати ці об’єкти і мати прозорі надходження від них.

Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За його словами, передача залізничних вокзалів в концесію може зробити об’єкти незбиткове.

«Це буде, швидше за все, як нам рекомендує наш партнер Всесвітній банк, IFC, в форматі 1 + 1: тобто один великий вокзал і один менший вокзал. Тоді ми можемо знаходити стратегічного концесіонера, який зацікавлений у великому вокзалі. Маленький йому буде в донагрузку », — пояснив він.

У концесію планують передати вокзали Харкова, Миколаєва, Чопа, Дніпра, і Вінниці, а також Київ-Пасажирський.

Міністерство планує залучити 3,8 мільярда гривень інвестицій, забезпечити 60,18 мільйонів гривень платежів від компанії-концесіонера і 17,4 мільйона податків до держбюджету.

У той же час точних термінів, коли вокзали передадуть в концесію, — немає.

ДОВІДКА:

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об’єктів державної власності (дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

Для держави концесія цікава тим, що залучаються кошти приватної компанії, але держава зберігає контроль над самим об’єктом концесії. Також завдяки компанії-концесіонеру, об’єкт може підвищити свою конкурентну здатність і посилити якість послуг.

Сам концесіонер отримує державні гарантії повернення значної частини тих коштів, які він вклав, і розподіл ризиків.

Поділитися: