Виборці довели, що продовжує працювати правило «краде, но шось робе»

28 жовтня 2020 о 12:00 - 2592

adminadmin


Виборці довели, що продовжує працювати правило «краде, но шось робе»

Фінансовий секрет перемоги найбільших мерів України криється у комунальних тендерах. Про це пишуть «Наші Гроші».

Мери Києва, Харкова, Одеси та Дніпра отримали впевнені виборчі перемоги. Дехто, як Кернес – вже у першому турі, а Кличку, Труханову і Філатову залишились формальності на другий. І це не зважаючи, а може навіть і завдяки популярним думкам, що команди саме цих мерів найбільше погрузли у корупційних скандалах та зв’язках.

Виборці довели, що в Україні продовжує працювати правило, винесене у заголовок. Ба, більше того, таке правило слугує і консервації еліти. Оскільки вказані градоначальники налагодили таку систему тендерів, при якій основні потоки отримують найближчі до них люди. А відтак основні місцеві «олігархи» підтримують статус-кво аби не ламати те, що працює на їх користь.

Оскільки така консервація потоків йде роками, а мова йде про мільярдні(!) суми, можна прогнозувати, що цей розклад надовго. У конкурентів таких грошей не може з’явитись. Тож на регіональному рівні має трапитись щось надзвичайне на кшталт смерті мера. Бо досягнення нового консенсусу місцевих еліт навіть з правоохоронною підтримкою з центру – це вкрай рідкісний для України сценарій.

Дніпро. #крадуть_но_шось_роблять

На виборах мера Дніпра лідирує діючий мер Борис Філатов, а на виборах до міської ради Дніпра – заснована Філатовим партія «Пропозиція». Десять найбільших підрядників мерії виграли чверть усіх комунальних тендерів з 2017 року – 8,86 млрд грн. Серед улюбленців, яким міськрада віддає сотні мільйонів грн., є фірми, пов’язані з оточенням мера Бориса Філатова.

Топ-10 підрядників мерії Філатова

Бюджетні установи та комунальні підприємства Дніпровської міської ради із 2017 року оприлюднили в системі «Прозорро» майже 10 тис. договорів на загальну суму 35,15 млрд грн. (йдеться про закупівлі вартістю понад 200 тис грн.).

  1. ТОВ «Група «Капітал строй» з Дніпра за 4 роки виграла 1,37 млрд грн.

Фірма виконує ремонти внутрішньо-будинкових мереж водопостачання, водовідведення та електропостачання, ремонтує об’єкти КП «Теплоенерго» Дніпровської міської ради.

Засновниками «Групи «Капітал строй» є Олександр Калінчук та естонська компанія «Транспорт енд Хаагіс», кінцевим бенефіціаром через останню – Андрій Ейдел з Естонії, а директором – Ірина Румянцева. Остання у 2015 році висувалась у Дніпровську міськраду від партії «Наш край». Раніше вона володіла і керувала ТОВ «Містокомбуд», яке входить у сферу впливу братів Леоніда та Володимира Дубинських.

У лютому 2018 року дніпровське видання «Бюро.UA» повідомляло, що Департамент гуманітарної політики Дніпровської міськради за 9,73 млн грн. замовив «Групі «Капітал строй» аварійні роботи в закладах освіти, де почали звільняти або перекваліфіковувати технічних робітників, що раніше виконували схожі роботи.

  1. ТОВ «Контракт Продрезерв 5» з Дніпра виграло 961 тендер щодо послуг з організації харчування на загальну суму 1,07 млрд. грн.

Співвласником «Контракт Продрезерв 5» є Діана Олександрівна Шаркун, яка живе в Новомосковську по вул. Радянська, 15, кв. 52. Там само прописана Тетяна Анатоліївна Шаркун. Вона є засновником ТОВ «ВП-Трейд», яке має спільний номер телефону з ТОВ «Наше майбутнє» Олени Полякової. Обидві фірми пов’язують з екс-депутатом Новомосковської міськради від «Батьківщини» Олександром Шаркуном.

Другим співвласником «Контракт Продрезерв 5» є Діана Петровська, дочка начальниці відділу аудиту платників Лівобережного управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ярослави Петровської. «Контракт Продрезерв 5» орендує автомобілі у згаданої фірми «Наше майбутнє» і Сергія Петровського – чоловіка Ярослави Петровської.

Директорка «Контракт Продрезерв 5» Ганна Авілко керує ТОВ «Театр трапези» Євгенії Шелест, яка також володіє ТОВ «Гарна страва». До листопада 2018 року «Театр трапези» і «Гарна страва» належали Євгенії Храпливій, відомої як дружина прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області Андрія Храпливого. Він вказував її в деклараціях до 2016 року, але не вказав у 2017 році. У декларації за 2016 рік також зазначено цільову поворотну фінансову допомогу дружині від Олександра Шаркуна в розмірі 150 тис грн.

  1. ТОВ «Тракція Інфра» з Дніпра протягом 2018 року виграло 10 тендерів Департаменту благоустрою та інфраструктури на поточний ремонт доріг.

«Тракція Інфра» орендувала техніку в компанії «Майстер-буд» Дмитра Мішалова. Це батько Вячеслава Мішалова, який до кінця 2017 року був секретарем міськради Дніпра.

Крім того, раніше бенефіціаром «Тракція Інфра» через польську фірму значився литовець Рекашюс Роландас, який у 2016 році у якості директора з розвитку польської корпорації «Тракція» («Trakcja PRKII SA») зустрічався з мером Дніпра Борисом Філатовим у Литві.

  1. ТОВ «СМД-Інвест» з Новомосковська у 2017-2020 рр. вигравало тендери щодо капремонту елементів благоустрою вулиць Дніпра.

«СМД-Інвест» належить дніпровцю Дмитру Демченку. У 2015 р. він був членом дільничної виборчої комісії від кандидата в мери Дніпра Бориса Філатова.

Як повідомлялося, поліція вважає, що службовці Дніпровської міськради у змові з «СМД-Інвест» та низкою інших компаній впровадили протиправну схему з розкрадання та привласнення бюджетних коштів при капремонті елементів благоустрою Набережної Перемоги.

  1. ТОВ «Автомагістраль 2016» з смт. Меліоративне Новомосковського району Дніпропетровської області у 2019-2020 рр. виграло 6 тендерів Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради щодо ремонтів доріг на загальну суму 963,99 млн грн.

«Автомагістраль 2016» належить Олегу Логвиненку, Юрію Остапенку, Володимиру Півню і Махмуду Бєсаєву. Останній керує ТОВ «Самарь-Автошляхсервіс» Еліни Бесаєвої, Ігоря Воронцова, Станіслава Остапенка та Анастасії Сорокіної з Новомосковська.

Переможець орендує частину техніки в криворізького ТОВ «Буд Регіон» Олексія Буріка, який у 2010-2013 роках працював у Департаменті ЖКГ та будівництва, дійшовши до посади директора. Потім він був заступником голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського до жовтня 2014 року та заступником голови Дніпропетровської облради щонайменше до липня 2015 року. Крім того, у ЗМІ він згадувався як позаштатний радник мера Дніпра Бориса Філатова. Також раніше особа на ім’я Олексій Сергійович Бурік була позаштатним помічником екс-нардепа від «Блоку Петра Порошенка» Вадима Нестеренка.

  1. ТОВ «Інкомеко» у 2018-2019 рр. (наразі прописане в м. Калуш Івано-Франківської обл.) отримало підряди щодо послуг з утримання автошляхів міста

У червні 2017 р. засновником «Інкомеко» був Валерій Владиславович Литовський, а керівником – Наталія Станіславівна Литовська. Роком раніше, у червні 2016 р. фірмою володів Владислав Едуардович Литовський, а керувала Наталія Станіславівна Яворська (можливо, дівоче прізвище Литовської).

Литовський десь із літа 2016 р. до осені 2017 р. очолював Відділ транспорту управління ЖКГ та інфраструктури Департаменту ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА.

  1. ТОВ «Будівельно-виробнича фірма «Елітпроект» у 2020 отримав два замовлення Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради щодо поточного ремонту автошляхів на 753,33 млн грн.

«Елітпроект» був зареєстрований у березні 2019 року в Києві на ТОВ «Тайкун АП» Олександра Голубєва з Ніжина Чернігівської області. Кінцевим бенефіціаром тоді значилась Юлія Голубєва, а директором – Ірина Кліміна. У листопаді 2019 року «Елітпроект» переоформили у Дніпрі на місцевого адвоката Олесю Бондаренко, а директором став Сергій Анатолійович Кіт.

Дніпровець із такими ПІБ значиться в реєстрі був директором КП «Теплотранс» Дніпровської міськради, проте вже звільнився. Його дружина Наталя Надха є заступником директора Департаменту забезпечення діяльності Дніпровської міськради.

Фірма орендувала чи залучала всю свою техніку в ТОВ «АТП-Дніпро» Андрія Гуркова, ТОВ «Рост-Автотранс» Інни Омельченко і ТОВ «Асфальт-Дніпро» Інни Полєщук.

Раніше фірма «Асфальт-Дніпро» мала назву «Тракція Асфальт», а володіли нею ТОВ «Тракція Україна» і АТ «Дорожньо-Мостове Підприємство «Білосток» (Польща). У свою чергу «Тракція Україна» була засновником згаданого ТОВ «Тракція Інфра».

  1. ТОВ «Екологія-Д» у 2019-2020 рр. вигравало тендери щодо утримання автошляхів міста, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, утилізації сміття тощо.

Створена в серпні 2018 році дніпровська «Екологія-Д» належить директору Віталію Коваленку з Кам’янського. Машини «Екології-Д» за невеликим винятком перебували у власності або ТОВ «АТЦ», або ТОВ «Криничанський асфальтобетонний комбінат», або ТОВ «Бромтерм», або інших фірм, пов’язаних з бізнесменами братами Володимиром та Леонідом Дубинськими.

  1. ТОВ «СК «Стройінвест» з Дніпра у 2018-2020 рр. отримувало підряди щодо ремонту спорткомплексів, їдалень та других приміщень.

Засновником і директором «СК «Стройінвест» є Юрій Кравченко, а раніше був Денис Островський.

Островський володіє ТОВ фірма «ВЛК» із радником, а до того – заступником директора КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міськради Павлом Похвалітовим. Останній також був відомий як начальник Дніпровського центру телекомунікаційних послуг ПАТ «Укртелеком» і працівник ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас».

Островський був засновником нині ліквідованих ТОВ «Вітолір» сам і ГО «Нова сила» з Андрієм Чеботарьовим та Іваном Лайваном. Лайван керував КолП «Дніпроуніверсал», директором якого нині є Лариса Островська, а засновником – Дмитро Герасимов.

  1. ТОВ «Ла Страда» з Дніпра у 2020 році отримала два крупних тендера Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради щодо утримання автошляхів міста, у тому числі мостів та шляхопроводів та ліквідації стихійних сміттєзвалищ.

«Ла Страда»  створена в липні 2019 р. Першозасновницею була тодішня директорка Тетяна Безугла. У грудні 2019 р. фірму переписали на Олену Мороз, а директором став Олександр Кіров.

Кіров раніше керував ТОВ «Пентагон-ЮА» і ТОВ «Ком+Транс», які також отримували дорожні підряди у Дніпрі та області. «Пентагон-ЮА» через ланцюжок пов’язана з колишнім віце-мером Дніпра та екс-начальником Департаменту комунального господарства і капітального будівництва Володимиром Лисим, а фірма «Ком+Транс» – із Геннадієм Корбаном, другом мера Дніпра Бориса Філатова.

Наразі директором «Ла Страда»  вказано Ігоря Мороза.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: