Велоспільнота вшанувала пам’ять вбитої під Києвом велосипедистки і висунула Кабміну чотири вимоги

13 травня 2021 о 15:12 - 1240

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Велоспільнота вшанувала пам’ять вбитої під Києвом велосипедистки і висунула Кабміну чотири вимоги

Акція перед Кабінетом міністрів України (вул. Грушевського 12) за участю велосипедистів Києва відбулася сьогодні, 13 травня о 09:30.

Про це “Лицам” повідомила представник організатора акції.

Під гаслом «Досить нас вбивати» понад пів сотні велоактивістів зібралися, аби вшанувати пам’ять активної учасниці велосипедного руху Києва Вероніки Вишинської, яка вбита цього тижня на заміський трасі між Пухівкою та Зазим’ям. Учасники акції запалили під Кабміном 236 свічок, вшанувавши таким чином пам’ять Вероніки та 235-ти велосипедистів, які були вбиті на українських дорогах протягом 2020 року.

Вероніка Вишинська

Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю учасники акції направили ряд вимог:

  • скасувати можливість безкарно перевищувати ліміт швидкості в межах 20 км/год;
  • встановити камери відеофіксації у населених пунктах, особливо тих, де проходять швидкісні траси;
  • змінити Правила дорожнього руху;
  • запровадити принципи Vision zero.

«Ми просимо прем’єр-міністра взяти це на особистий контроль, бо ситуація з безпекою дорожнього руху в Україні катастрофічна», – зазначила співорганізаторка акції Анна Даниленко.

Також велоспільнота вкотре нагадала посадовцям про необхідність створення безпечної велосипедної інфраструктури, повернувши під стіни КМДА білий велосипед – символьний пам’ятник загиблим велосипедистам. Велосипедна спільнота встановила його ще у 2017 році, після загибелі 3х велосипедистів за один тиждень.

«Велосипед під стінами міської адміністрації має нагадувати посадовцям про необхідність створення безпечної велосипедної інфраструктури. З 2017 року місто Київ не розбудовує велосипедну мережу з необхідною інтенсивністю, а кияни продовжують гинути і травмуватись на вулицях міста», – пояснила Анна Даниленко.

Після акції велосипедисти вирушили організованою колоною на поховання Вероніки Вишинської в село Пухівка, аби попрощатися і проводити свою подругу на небо.

Довідково:

За даними ВООЗ (звіт 2017 року) Україна займає 2 місце у Європі за рівнем смертності у дорожніх аваріях. Згідно з офіційною статистикою Національної поліції, з січня 2017 по серпень 2020 року в дорожньо-транспортних пригодах було вбито 12341 людини, зокрема 4427 пішоходів і 810 велосипедистів.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: