Вартість продуктів у світі зросла на 4%: як це вплине на ціни в Україні?

15 лютого 2021 о 14:30 - 1213

AvatarVirsavia Gonchar


Вартість продуктів у світі зросла на 4%: як це вплине на ціни в Україні?

Вартість продуктів у світі за місяць зросла на 4%. Це максимальний показник від липня 2014 року. Стрімке зростання цін у світі тягне за собою істотне підвищення вартості продуктів і в Україні. Від початку цього року найбільше подорожчали яйця, овочі, цукор та олія.

Про це повідомляє Finance.ua.

Найбільше подорожчали рослинні олії, цукор і зерно.

За рік світові ціни на кукурудзу збільшились на 42% і досягли семирічного максимуму. Обсяги виробництва цієї культури виявилися меншими прогнозованих, що спричинило різке та суттєве подорожчання.

Радник зі стратегічного розвитку Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», екс-глава Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Володимир Лапа повідомив, що навесні 2021 року в Україні очікується зростання цін на деякі групи продуктів харчування.

«Навесні очікується подорожчання зернової групи, овочів і фруктів. Зростання цін складе приблизно 7-8%», — вважає Лапа.

Експерт також прогнозує подорожчання м’яса на 5−10% через збільшення цін на корми.

Тобто, якщо сьогодні куряче філе в супермаркеті коштує близько 75 грн/кілограм, то через кілька місяців воно буде продаватися вже за цінами від 79 до 83 грн/кілограм. Відповідно, ціна свинини зросте з нинішніх 120 грн до 126−132 грн.

Максим Орищак – аналітик компанії “Центр біржових техноогій” також додав, що м’ясні продукти потенційно додадуть до 40% від поточної вартості. Таке подорожчання він пов’язує зі зростанням цін не тільки на зерно, а й енергоносії, зокрема бензин.

За словами експерта, також очікується деяке подорожчання яєць, хліба, молочної продукції.

“Перед Великоднем з цінами на яйця буде «невеликий ажіотаж», а до літа в порівнянні з нинішніми цінами додадуться 3−4 гривні на десятку. Можна очікувати зростання цін на гречку в межах індексу інфляції (за прогнозами, воно складе 6−7%). До кінця року ціни будуть на рівні 42−48 гривень/кілограм”, – зазначив економічний експерт Олег Пендзин.

Експерти також прогнозують зростання цін на хліб на рівні від 8% до 10%. При цьому багато залежатиме від врожаю 2021 року. Так, батон за ціною 15 гривень сьогодні буде коштувати до літа 16−18 гривень, буханець вартістю 20 гривень подорожчає до 22 гривень.

Пендзин зазначає, що пекарі навряд чи будуть сильно піднімати ціни на хліб, особливо на соціальні сорти. Однак вони перекладуть свої витрати на продукти преміум-класу, зокрема, на випічку і торти, ціни на які зростуть вже в середині року на 50%.

Також ми писали: У січні 2021 року ціни на споживчому ринку Дніпропетровської області зросли на 0,8%.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: