Вакцинація від коронавірусу для українців буде безкоштовною, – Зеленський

31 січня 2021 о 08:30 - 1388

verasta3verasta3


Вакцинація від коронавірусу для українців буде безкоштовною, – Зеленський

Прищеплювати громадян планують розпочати у лютому.

Президент Володимир Зеленський заявив, що вакцинація проти коронавірусу COVID-19 в Україні повинна бути безкоштовною.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента.

За попередньою інформацією, щеплення українцям планують розпочати робити у лютому 2021 року.

«Вакцинація проти COVID-19 в Україні буде безкоштовною. Це саме та турбота, це той захист, який повинна надати держава громадянину в час пандемії, від якої потерпає весь світ. Не знаю, скільки коштуватиме вакцина у приватних лікарнях, але для більшості українців ця профілактика може вдарити по гаманцю. А вакцина проти COVID-19 – не те, на чому має заробляти держава», – наголосив Зеленський.

Водночас Міністр охорони здоров’я Максим Степанов додав, що в уряді планують безштовно вакцинувати всі категорії громадян. Однак, першими щеплення отримають люди з групи ризику.

«Скоро ми представимо та детально пояснимо план, як отримати вакцину від коронавірусу. Першими ми зможемо вакцинувати медиків, мобільні групи. Серед пріоритетних груп населення, звісно, літні люди. Ми також активно й результативно працюємо в рамках ініціативи COVAX. Зважаючи на потужності, скількох людей ми зможемо вакцинувати впродовж місяця, у нас рівномірний розподіл державних коштів. І їх вистачить, щоб покрити всі потреби у вакцинації», – запевнив Степанов.

Володимир Зеленський додав, що імунізація буде добровільною, однак він закликав українців дотриматися плану вакцинації. Глава держави переконаний, що це допоможе Україні повернутися до звичного життя та відновити світові комунікації.

Водночас Президент висловив свою підтримку розвиток ринку, щоб українці, які мають кошти, могли самостійно вакцинуватися проти COVID-19.

«У нас завжди точаться суперечки щодо навіть уже відомих вакцин. Але цього разу йдеться не лише про національні програми, йдеться про світову програму із захисту населення в кожному куточку планети», – додав Зеленський.

У МОЗ запевнили, що вакцини перевірятимуть багаторазово, а українцям пропонуватимуть лише якісні препарати, які зберігатимуть у належних умовах.

Нагадаємо, у лютому Україна отримає 117 тисяч доз вакцин Pfizer/BioNtech.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: