В українському парламенті підрахували обсяг тіньової економіки країни

14 квітня 2021 о 14:30 - 350

Євген ОхайнийЄвген Охайний


В українському парламенті підрахували обсяг тіньової економіки країни

Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев вважає, що обсяг тіньової економіки в Україні становить половину ВВП.

Таку його оцінку публікує Finance.ua, з посиланням на нещодавнє інтерв’ю Гетманцева Укрінформу.

«Я вважаю, що обсяг тіньової економіки — це половина ВВП. Наприклад, у 2020 році ВВП склав 4,5 трильйона. Розділіть навпіл — отримаєте приблизну суму тіньової економіки. Точно цифру ніхто не скаже, ніякі дослідження не можуть бути достовірними, оскільки „тінь“ неможливо порахувати», — сказав нардеп.

Як раз тому що, «тінь» неможливо порахувати», не можна й казати про половину чи якусь частину від ВВП, вважає інвестиційний банкір та заступник директора Dragon Capital Сергій Фурса. Таку думку він висловив у ефірі передачі Радіо НВ «Багаті та щасливі». Таким чином на невідому суму грошей у «тіні» не варто й розраховувати, адже ми не тільки не знаємо скільки тих грошей, а й навіть не можемо розрахувати скільки з тієї невідомої суми українці зможуть вивести, так би мовити, на «світло».

Але Гетманцев все ж таки впевнений, що прийняті акти, які необхідні для першого етапу детінізації дадуть свої позитивні результати для української економіки. Допоможуть значній кількості фінансів вийти з тіні зокрема, нова редакція закону про фінансовий моніторинг, про фіскалізацію, про банківський сплит, про загальний транзит митницею, антиофшорний закон.

Чиновник підкреслив, що питання контрабанди та тіньової економіки за своїми масштабами є прямою загрозою національній безпеці.

Раніше ми повідомляли про те, що Дніпропетровська торгово-промислова палата пропонує послуги з реєстрації товарного знаку «під ключ».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: