В Україні з’явилася платформа, яка відкриває для малих і середніх підприємців комерційні перспективи

21 серпня 2020 о 22:21 - 11228

Andrey FedorovAndrey Fedorov


В Україні з’явилася платформа, яка відкриває для малих і середніх підприємців комерційні перспективи

В Україні створена безкоштовна онлайн-платформа «Факторинг Хаб», яка полегшує доступ дрібних підприємців та середнього бізнесу до держзакупівель.

Про це повідомляє VoxUkraine.

Платформа надає доступ до грошей для представників бізнесу у випадку участі у державних закупівлях. У тому числі, через відстрочку платежів (коли, наприклад, школа закуповує стільці і обіцяє заплатити за них через 60, а то і 180 днів) держзакупівлі не приваблюють представників малого і середнього бізнесу.

Як працює факторинг і чим він допоможе підприємцю?

Розглянемо операцію факторингу на простому прикладі. Припустимо, ви плануєте участь в тендері, щоб продати стільці та офісні крісла для великого замовника з очікуваною вартістю 17 млн. грн. Окрім технічних та інших вимог державна або комунальна організація висуває умову, що заплатить за продукцію через 60 днів після дня поставки.

Це вимагатиме заморожування оборотного капіталу, а іноді унеможливить вашу участь в інших подібних тендерах через брак обігових коштів. Але є рішення – беззаставне фінансування через факторинг. Вам потрібно перед процедурою закупівлі створити заявку на фінансування вказавши лише номер тендеру — вся інша інформація автоматично підтягнеться з Prozorro. Після цього ви отримаєте інформацію, чи є позитивна відповідь з фінансування вашої заявки, та умови фінансування. Найзручніше, це зробити через безкоштовну волонтерську платформу «Факторинг ХАБ», яка розсилає вашу заявку банкам-учасникам пілоту. Вони в свою чергу пропонують умови факторингу. Ви можете прийняти найвигідніший варіант.

Якщо ви стали переможцем аукціону і ваша переможна пропозиція склала, наприклад, 14 млн грн, то одразу після прийняття товару замовником ви можете відступити право грошової вимоги банку підписавши договір факторингу і повідомивши замовника про цю операцію. Банк розрахується з вами протягом трьох днів. Отже, вам не потрібно буде очікувати свої кошти щонайменше два місяці (враховуючи можливу затримку платежу від замовника).

Тобто, ви передали меблі державній або комунальній організації, отримали за них кошти не через декілька місяців, а через декілька днів від банку. Після цього державна або комунальна організація має сплатити гроші за товар вже банку.

За даними платформи «Факториг Хаб», середня вартість послуги становить близько 1.6% за 35 днів та 3% за 65 днів, або в перерахунку 17% річних. Тобто якщо в тендерних умовах термін оплати 60 днів після поставки товару, постачальник може отримати від фактора близько 97% вартості товару одразу після отримання товару замовником, не чекаючи два місяці.

Нагадаємо, платформа «Факторинг Хаб» створена за ініціативи Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства , Prozorro та спільними зусиллями Reform Support Team at Ministry of Infrastructure of Ukraine та Офісу розвитку малого та середнього підприємництва/SME.DO. Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує подальшу розробку та просування онлайн-платформи через грантоотримувача – Громадська організація «Редька».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: