В Україні знижуються ціни на моркву та картоплю

18 вересня 2020 о 14:00 - 1401

Andrey FedorovAndrey Fedorov


В Україні знижуються ціни на моркву та картоплю

На сьогоднішній день виробники картоплі України переглядають ціни на свою продукцію в сторону зниження.

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація з посиланням на аналітиків проєкту EastFruit.

У міру просування збирання в господарствах пропозиція картоплі на ринку збільшується. При цьому велику частину продукції, що надходить у продаж, становить картопля невисокої якості, що також негативно позначається на формування цін в даному сегменті.

Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, на сьогоднішній день в основних регіонах виробництва ціни на картоплю коливаються в межах 4-6 грн/кг ($ 0,14-0,21/кг), що в середньому на 14% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня.

Причиною такої ситуації експерти вважають сезонне збільшення пропозиції даної продукції на ринку, в той час як попит на картоплю залишається вельми низьким.

Відзначимо, що на даний момент ціни на картоплю на ринку України вже в середньому на 45% нижчі, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому, більшість великих гравців ринку впевнені, що ціни на картоплю будуть знижуватися і далі по мірі просування збиральних робіт у господарствах населення.

На поточному тижні в Україні відновилося зниження цін на моркву. За словами виробників, на даний момент попит на моркву на ринку утримується на катастрофічно низькому рівні. Продажі цієї продукції ведуться лише за укладеними раніше договорами, тоді як законтрактовані обсяги даного коренеплоду фермерам вдається продавати з великими труднощами.

В умовах, що склалися, виробники змушені і далі знижувати ціни на моркву. Так, на даний момент вони пропонують до продажу дані коренеплоди по 3-6грн/кг ($ 0,11-0,21/кг), що в середньому на 14% дешевше, ніж тижнем раніше.

Також, додатковий тиск на ціни в сегменті моркви надають досить низькі якісні характеристики даного коренеплоду. На сьогоднішній день на ринку в основному пропонується продукції непридатна для закладки на зберігання.

При цьому, незважаючи на чергове зниження цін, морква в Україні на сьогоднішній день коштує в середньому на 20% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, ціни на споживчому ринку Дніпропетровської області у серпні знизилися на 0,5% порівняно з попереднім місяцем. З початку року ціни в регіоні підвищилися на 0,8%.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: