В Україні зареєстрували першу вакцину від коронавірусу

23 лютого 2021 о 13:45 - 429
В Україні зареєстрували першу вакцину від коронавірусу

В Україні зареєстрували першу вакцину проти коронавірусного захворювання CoviShield. Це вакцина, яка розроблена Oxford / AstraZeneca і виробляється на потужностях в Індії.

500 тисяч доз вакцини CoviShield вже прибули до Києва, — повідомляється у прес-службі МОЗ.

Також у відомстві відзначають, що Україна може отримати в рамках ініціативи COVAX від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин Oxford/AstraZeneca в першому другому кварталі 2021 року. Також держава буде закуповувати саму вакцину у виробників. Заявку на реєстрацію вакцини подали 15 лютого. Швидко зареєструвати препарат вдалося через закон, який скорочує процедуру реєстрації вакцин від Covid19 до п’яти робочих днів.

Вакцину CoviShield виробництва Serum Institute India розробив Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. Фактично, CoviShield це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає SII. Також вакцину AstraZeneca випускає компанія AstraZenecaSKBio, що в Південній Кореї. Зараз йде третя фаза клінічних випробувань препарату в Індії, Бразилії, Великобританії, Південній Африці, Кенії і США. У той же час вакцину вже схвалили до екстреного використання в Індії.

Раніше ми повідомляли, чому в Україні досі не почалася вакцинація.

 

 

Поділитися: