В Україні вперше встановили мінімальні вимоги до енергоефективності будівель

18 січня 2021 о 12:30 - 612
В Україні вперше встановили мінімальні вимоги до енергоефективності будівель

В Україні почали діяти норми, що забороняють будувати житлові будинки без дотримання мінімальних вимог до енергоефективності.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку громад і територій.

«Відтепер житлові і громадські будівлі не можна будувати без дотримання мінімальних вимог до енергоефективності. Розроблені Мінрегіоном вимоги є обов’язковими для новобудов, реконструйованих і капітально відремонтованих будівель», — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що на 1 січня 2021 року в Україні близько 6 тисяч будинків отримали енергетичні сертифікати. З них майже 44% мають низький клас енергоефективності «G», а найвищий клас «А» — 1,4%. Такий рівень енергоефективності не відповідає руху України в напрямку зменшення споживання енергоресурсів житловими будинками і підвищення комфорту проживання людей.

Тому мінрегіон розробив два накази по мінімальної енергоефективності будівель і методикою її розрахунку, які вже вступили в силу.

«Встановлення мінімальних норм енергоефективності будівель матиме економічний ефект не тільки для держави, оскільки дозволить ефективно використовувати енергоресурси, але і для власників житла і приміщень, які зможуть економити на комунальних платежах», — зазначає Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

За інформацією прес-служби, мінімальні вимоги до енергетичної ефективності встановлені в Україні вперше. Вони допоможуть проводити термомодернізацію будівлі поетапно, що дозволить його власникам більш ефективно спланувати бюджет і подальші роботи, щоб отримати Клас енергоефективності об’єкта не нижче «С».

Зокрема, мінімальні вимоги встановлюються для нового будівництва, реконструкції або капітального ремонту будівель в цілому або їх окремих елементів (даху, зовнішніх стін, інженерних систем).

Винятки, до яких не застосовуються мінімальні вимоги до енергоефективності, складають такі об’єкти як індивідуальні житлові будинки, історичні будівлі, промислового, сільськогосподарського призначення, об’єкти транспорту,енергетики і оборони.

Крім того, до виключень відноситься виконання будівельних робіт по відновленню окремих конструкцій будівель і споруд з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (аварій) і відновлення функціонування об’єктів, призначених для забезпечення життєдіяльності населення.

Також Мінрегіон вніс зміни до Методики визначення енергетичної ефективності будівель, яку використовують в своїй роботі проектувальники при плануванні об’єктів і енергоаудитори при сертифікації.

Поділитися: