В Україні у 2023 році має з’явитися обов’язкове медичне страхування

08 квітня 2021 о 12:15 - 445
В Україні у 2023 році має з’явитися обов’язкове медичне страхування

Влада працює над вибором моделі для обов’язкового медичного страхування та його впровадженням у 2023 році.

Про це в інтерв’ю повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

«У 2023 році в Україні має бути обов’язкове медичне страхування. Сьогодні ми працюємо над вибором моделі, як тільки визначимо модель, почнемо писати закон», — сказав Радуцький.

За його словами однією з об’єктивних причин, чому медичне страхування не можна впровадити раніше — дуже великий відсоток «чорної» зарплати в країні.

«Поки цей відсоток не зменшиться, який би ми закон не прийняли, медичне страхування працювати не буде. Ми не допустимо введення додаткового податку для медичного страхування, але якщо в країні менше 50% білої зарплати, то звідки братимуться кошти на медицину», — пояснив він.

Радуцький додав, що, на його думку, медичне страхування має розвиватися в рамках Національної служби здоров’я України (НСЗУ), оскільки саме вони «є фінансистами» — рахують гроші, відповідають за стандарти якості та виконують контрольні функції.

Також ми писали: Фондом соціального страхування України відновлено фінансування страхових виплат, призупинених з квітня 2020 року.

 

Поділитися: