Які проекти у сфері цифрової трансформації реалізують в Україні 2021 року

13 січня 2021 о 14:45 - 647
Які проекти у сфері цифрової трансформації реалізують в Україні 2021 року

Сім пріорітетних законодавчих змін у сфері цифрової трансформації планують реалізувати у 2021 році. Їх назвав віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Перелік цих змін Михайло Федоров представив на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, це зміни до закону, які дозволять прирівняти електронні паспорти до звичайних пластикових/паперових паспортів (сьогодні використання електронних паспортів регулюється постановою Кабінету міністрів).

«Вирішується проблема всіх тих держорганів і приватних компаній, які намагаються ще саботувати 21 століття. Ще один критично важливий крок до запуску електронної послуги в кілька кліків по зміні місця реєстрації. Нагадаю, що це найбільш популярна послуга в Україні. Ми хочемо зробити її практично декларативною, відв’язавши прописку від багатьох життєвих ситуацій (де вона реально не потрібна)», — зазначив Федоров.

До переліку пріоритетних змін також увійшли:

  • рамковий законопроект, який дозволить розпочати впроваджувати «безпаперовий режим» або paperless;
  • законопроект про віртуальну вільну економічну зону для IT-компаній «Дія.City»;
  • законопроект про віртуальні активи і закон про розвиток хмарних технологій для зберігання даних.
  • законопроект про реєстри.

«Прийняття закону дозволить запустити платформу для розгортання реєстрів (божевільна економія бюджетних коштів і рішення, які ми точно зможемо експортувати на весь світ і заробляти як держава, а не витрачати), покращувати якість даних в реєстрах (відсутність дублів, підтягується вся інформація і документи) і багато інших переваг », — написав віце-прем’єр.

Поділитися: