В Україні розробляють проекти будинків для переселенців та програму фінансового лізингу на житло

23 лютого 2021 о 11:30 - 2210

AvatarVirsavia Gonchar


В Україні розробляють проекти будинків для переселенців та програму фінансового лізингу на житло

В Україні готується проект будівництва житла з сонячними панелями для внутрішньо переміщених осіб у співпраці з НАК “Нафтогаз”.

Про це заявив Володимир Зеленський на форумі “Україна 30. Інфраструктура”.

“Житло для переселенців – це частина програми “Велике будівництво”, готуються матеріали. Окремо до цієї частини підключений “Нафтогаз”, позаяк ми будемо будувати, пропонувати формат повністю з сонячними панелями, батареями. Там складна історія, але вона буде в цьому році запропонована”, – розповів президент.

Також у прес-службі Офісу президента повідомили, що Міністерство фінансів України спільно з профільними комітетами Верховної Ради розробляє програму фінансового лізингу на житло в межах 5% річних

«Фінансовий лізинг — це окрема програма, якою також займається Міністерство фінансів разом з профільними комітетами Верховної Ради. Ми будемо мати іпотеку під 7% і фінансовий лізинг, сподіваємося, під 5%», — зазначив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.

Програмою фінансового лізингу зможуть скористатися медичні працівники, військові, педагоги, поліцейські та соціально незахищені верстви населення. Ця програма діятиме і на внутрішньо переміщених осіб.

Кирило Тимошенко додав, що наразі Офіс президента співпрацює з Мінфіном та Національним банком України, щоб вийти на доступну та зрозумілу кожному громадянину іпотеку.

Перший внесок за іпотечним кредитом має становити 20%, а строк виплати — від 20 до 30 років.

Також Кирило Тимошенко сподівається, що в першому півріччі доступна іпотека і фінансовий лізинг будуть запущені. Він зауважив, що це дасть не лише житло людям, а й мультиплікатор для економіки.

Також ми писали: У Першотравенську чотири родини переселенців отримали житло.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: