В Україні розглядають варіанти освіти в умовах карантину

14 липня 2020 о 15:30 - 2526

adminadmin


В Україні розглядають варіанти освіти в умовах карантину

Положення про дистанційне навчання не оновлювалося з 2013 року.

Міністерство освіти разом з Міністерством охорони здоров`я розробляють механізми та правила, в який спосіб діти будуть навчатися у звичайному режимі, за яких умов навчальні заклади перейдуть у дистанційний режим та як можна поєднати ці два способи.

Дивлячись на учбовий процес в умовах карантину МОН визнало, що Украйна не готова до дистанційного навчання. Велика кількість дітей не мала доступу до інтернету, гаджетів, навіть до телевізора, якщо мова йде про багатодітну родину.

Наразі розглядають два варіанти:

  • діти почнуть навчання у звичному режимі, у школі;
  • навчатимуться по групах, поки одна частина учнів буде у школі з вчителем, інша дивитиметься урок онлайн, наступного дня навпаки.

Як саме навчатимуться діти остаточно буде відомо лише перед 1-м вересня, бо велику роль у цьому відіграє рівень захворюваності на Covid-19.

Як розповіла журналісту «Лица» вчителька однієї з криворізьких шкіл, вчителі не були готові до дистанційного навчання, а рівень знань стрімко впав:

Нажаль, немає єдиного алгоритму проведення уроків, немає платформи. Вчителі різних вікових категорій не могли якісно проводити уроки з різних причин: у когось не було ноутбука, хтось не зміг розібратися, як проводити онлайн урок. Багато учнів отримували лише домашні завдання через Viber, без пояснення тем.

Натомість діти, які не дуже гарно вчаться, перестали навчатися взагалі. Якщо у школі можна було якось вплинути на дитину, то онлайн це неможливо. Дистанційна освіта для таких дітей – зайвий привід не навчатися.

Отже, як розпочнеться новий навчальний рік, буде відомо лише перед 1-м вересня. А якість освіти буде залежати від двох факторів: вчителя та дисципліни учня.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: