В України посилять покарання за незаконне виселення

04 лютого 2021 о 12:00 - 987

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


В України посилять покарання за незаконне виселення

3 лютого депутати прийняли в першому читанні за основу законопроект 4333 Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконне виселення з житла. Про це інформує Юрліга.

Автори проекту вказують, що законопроект спрямований на вдосконалення законодавства у сфері протидії незаконному виселенню з житла. Адже існуюча на сьогодні санкція за зазначені дії непорівнянна з тією шкодою, що заподіюється особам в результаті незаконного виселення їх з житла.

Для цього передбачено внести зміни до статті 162 “Порушення недоторканності житла” Кримінального кодексу: запропоновано змінити редакцію частини першої цієї статті і доповнити її новими частинами третьою і четвертою, передбачивши посилення кримінальної відповідальності за незаконне виселення з житла і вчинення таких дій по кваліфікуючою ознаками.

Так, за незаконне виселення з житла запропоновано карати штрафом від десяти тисяч до п’ятнадцяти тисяч НМДГ (від 170 тис. до 255 тис. грн.) Або позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

За вищенаведені дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або службовою особою або із застосуванням насильства чи загрози його застосування, автори проекту пропонують встановити покарання у вигляді штрафу від п’ятнадцяти тисяч до двадцяти п’яти тисяч НМДГ (від 255 тис. грн до 425 тис. грн ) або позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Як ми повідомляли раніше, уряд підвищив надбавки на догляд за дітьми з інвалідністю.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: