В Україні почнуть штрафувати за продаж електронних цигарок неповнолітнім

16 січня 2021 о 13:30 - 1458

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


В Україні почнуть штрафувати за продаж електронних цигарок неповнолітнім

15 січня в пресцентрі ІА «МістДніпро» відбулася пресконференція щодо нового закону №1019-IX від 02.12.2020 року щодо посилення відповідальності за правопорушення у сфері продажу дітям електронних сигарет і рідин, які використовуються в електронних сигаретах.

У конференції прийняли участь адвокат Майя Сергєєва та лікар-нарколог Дніпровського наркологічного диспансеру Тетяна Гавриленко.

Адвокат Майя Сергєєва повідомила, що Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за правопорушення у сфері продажу дітям електронних сигарет і рідин, які використовуються в електронних сигаретах 1019-IX від 02.12.2020 року, з 1 січня 2021 року забороняється продаж рідин, використовуваних в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особам, які не досягли 18річного віку.

“За порушення вимог Закону № 1019-IX продавцями рідин для електронних сигарет загрожує штрафом від 6 800. -13 600., За повторне порушення протягом року штраф від 13 600. – 23 800 грн. З конфіскацією предметів торгівлі та виручки , отриманої від продажу рідини для електронних сигарет, повідомила вона.

Лікарнарколог КУ «Дніпропетровський наркологічний диспансер» ДОС »Тетяна Гавриленко. розповіла про шкоду сигарет з рідиною.

Електроннісигарети це пристрої підвищеної небезпеки, які при неправильному використанні можуть вибухати або займатися. Рідина для заправки вейпа також вкрай небезпечна, особливо для дітей. У складі змінного картриджа для електронної сигарети міститься доза нікотину смертельна для дорослої людини. Тому для її зберігання слід використовувати особливо міцну упаковку, підсумувала вона.

Раніше ми повідомляли, в наркологічному диспансері Дніпра підбили підсумки минулих свят.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: