В Україні почнуть по-новому рахувати середню зарплату

19 квітня 2021 о 13:15 - 794

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


В Україні почнуть по-новому рахувати середню зарплату

Влада пропонує змінити порядок обчислення середньої заробітної плати, внаслідок чого її розмір може зрости. А це, в свою чергу, потягне за собою збільшення розміру пенсій і багатьох інших виплат, які “прив’язані” до величини середнього заробітку.

Відповідний проект постанови Кабміну розробили в Мінекономіки. Документ розміщений на сайті Федерації профспілок для обговорення.

Зокрема, проектом вносяться зміни до Порядку №100, яким затверджено механізм обчислення середньої заробітної плати. В її розрахунок пропонується включати премію за місяць і інші стимулюючі виплати працівникові за підсумками місяця. Такі виплати будуть враховуватися в розмірах, в яких вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки, стягнення аліментів тощо.

Також документом пропонується забезпечити механізм перерахунку середнього заробітку працівникам, яким з 12 грудня 2020 року нарахування середньої зарплати було здійснено без урахування премій і виплат за підсумками року. Саме з цієї дати свого часу були внесені зміни до Порядку №100, якими механізм обліку премій в розрахунку середньої зарплати обчислювався за більш складною процедурою, що не завжди дозволяло включати преміальні виплати в розмір середнього заробітку.

Зараз цей порядок вирішили спростити. Якщо проект документа буде прийнятий урядом, то вищезазначеним працівникам буде проведено донарахування середньої зарплати.

Нагадаємо, у Солонянській громаді триває процес розробки Стратегії розвитку громади.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: