В Україні почалась третя хвиля Covid-19, можливе введення жорстокого локдауну – Шмигаль

04 березня 2021 о 13:15 - 3512

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


В Україні почалась третя хвиля Covid-19, можливе введення жорстокого локдауну – Шмигаль

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що в Україну прийшла третя хвиля коронавируса – потрібно бути реалістами і визнати як факт.

Про це глава уряду заявив на прес-конференції 4 березня, відповідаючи на питання, чи можливий в Україні повернення до повноцінного локдауну.

На думку прем’єра, країна може повернутися до жорсткого карантину – на зразок того, який діяв в січні 2021-го. Це станеться, якщо в рамках адаптивного карантину більшість регіонів України отримає “червоний” статус. У той же час, Шмигаль наголосив, що дуже б не хотілося вводити локдаун: від такої напруги, пов’язаного з коронавірусними обмеженнями, втомилися вже і суспільство, і економіка, і політики, і весь світ. Крім того Денис Шмигаль нагадав, що в лютому почалася зі щеплення кампанія проти COVID-19.

Як ми і обіцяли, всі українці будуть забезпечені якісними і безпечними вакцинами повною мірою. В Україну прибула ефективна вакцина компанії AstraZeneca. Найближчим часом очікуємо Pfizer. Загальні домовленості за контрактами склали майже 30 млн доз“, – відзвітував прем’єр-міністр.

Але при цьому прем’єр зауважив, що вакцинація не змінить ситуацію в одночас, це протяжний процес – і в Україні, і в світі він не закінчиться раніше 2022 року. Тому зараз, як і раніше багато залежить від свідомої поведінки людей: масковий режим, дезінфекція, соціальна дистанція і всі інші правила, які людство “напрацювало” за минулий рік.

Не треба тішити себе ілюзіями, що вакцина всіх врятує“, – підкреслив він.

Прем’єр також допустив можливість початку четвертої і п’ятої хвилі пандемії.

Нагадаємо, Рада попередньо схвалила скасування переходу на літній час.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: