В Україні на 20% подорожчають вживані авто

05 січня 2022 о 11:00 - 8899

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


В Україні на 20% подорожчають вживані авто

У першому півріччі 2022 року ціни на старі автомобілі в Україні зростуть приблизно на 15-20%.

Про це повідомляє організація “Авто Євро Сила”, посилаючись на дані Інституту досліджень авторинку.

Це пов’язано з підвищеним попитом на вторинний ринок через брак нових автомобілів по всьому світу. За словами аналітиків, ціни в країні зростатимуть паралельно з ринками Європи, США, Кореї та Китаю. Виною цьому  — глобальна криза автопрому, пов’язана з дефіцитом чіпів і, як наслідок, недостачею нових автомобілів.

Щодо України, то на ринок за останні місяці потрапило багато колишніх «євроблях», середній вік яких — 13 років. Більшу половину ринку авто у нашій країні формують недорогі машини (до $ 10 тис.). Більш новий транспорт, який коштує дорожче, в Україну майже не завозять.

У підсумку, за прогнозами експертів, наступного року салони будуть розпродавати запаси, які залишилися, за старими цінами.

«„Екс-євробляхи“ продадуться, запаси раніше завезених машин зменшаться. Тому ціни на вживані авто в Україні, за словами аналітиків, підростуть приблизно на 15-20% протягом перших 6 місяців, але все буде поступово», – сказано в повідомленні.

Ще одним важливим фактором зростання цін на транспорт стало подорожчання сировини сталі, алюмінію, міді, пластику. Тому вже з 1 січня цінники зростуть на 5-8%. Окрім того, на дорогах з’явиться більше китайських машин.

Раніше “Лица” писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: