В НАЗК чекають від Верховної Ради створення реєстру банківських рахунків фізосіб

21 квітня 2021 о 13:45 - 1023

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


В НАЗК чекають від Верховної Ради створення реєстру банківських рахунків фізосіб

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков очікує від Верховної Ради створення реєстру банківських рахунків фізичних осіб.

Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу.

Він повідомив, що днями Національне антикорупційне бюро затримало адвоката, що підозрюється у корупції.

“На великому хабарі взяли одного з адвокатів. Скажімо так, добре, що адвокат брав готівкою, отже, докази легко порахувати і задокументувати. Отримання ж коштів на рахунок виявити дуже складно, не маючи інформації, в яких банках відкриті рахунки тієї чи іншої особи. Можна брати і брати хабарі, розкладаючи їх по різних банківських рахунків. І якщо правоохоронний орган не знайде десь фізично записаний номер твого рахунку, неможливо конфіскувати ці кошти. Звідси і нагальна потреба у створенні такого реєстру “, – повідомив Олександр.

Новіков запевнив, що в реєстрі “не відображатиметься рух коштів на рахунках, тому банківська таємниця не стане розкриватися – йдеться лише про сам факт існування рахунку. До того ж доступ до такого реєстру повинен бути обмежений – у відкритому доступі інформації про номер рахунку не буде “.

Глава НАЗК нагадав, що на початку 2000-х років був прийнятий Стамбульський план дій по боротьбі проти корупції від Антикорупційної мережі Організації економічного співробітництва і розвитку, де мова йшла про створення Антикорупційної мережі для країн Східної Європи і Центральної Азії, і яким, зокрема, передбачалося створення цього реєстру.

Як ми повідомляли раніше, «Слуга Народу» Шевченко зустрівся з самопроголошеним Президентом Білорусі.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: