Усі субсидії варто перевести у грошову форму – Мінсоцполітики

18 березня 2021 о 10:45 - 696

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Усі субсидії варто перевести у грошову форму – Мінсоцполітики

Міністерство соціальної політики пропонує змінити порядок надання житлових субсидій населенню.

Як повідомляє РБК-Україна, проект документа розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України.

В даний час діють дві моделі грошової форми надання пільг і субсидій:

  • безготівкова форма, при якій кошти перераховуються на рахунок Мінсоцполітики, відкритий в Ощадбанку, звідки направляються банком на рахунки виконавців житлово-комунальних послуг згідно з поданими ними реєстрами щодо сум нарахованих платежів за спожиті житлово-комунальні послуги;
  • готівкова форма, коли готівка виплачується безпосередньо одержувачу на його рахунок, відкритий у банківській установі, або через відділення «Укрпошти». В такому випадку розрахунки з підприємствами – надавачами житлово-комунальних послуг проводить споживач (одержувач пільги або субсидії) самостійно.

Оскільки в січні 2021 року житлову субсидію отримували майже 2,8 млн домогосподарств, в тому числі в грошовій готівковій формі близько 2,6 млн домогосподарств (більше 92%), доцільно перейти виключно на грошову готівкову форму її виплати. В такому випадку громадяни, яким призначена житлова субсидія, зобов’язані щомісячно самостійно оплачувати вартість фактично спожитої ними послуги з урахуванням виплаченої їм готівкою житлової субсидії.

«При цьому держава, в особі уряду, припиняє виконувати невластиві йому функції посередника між громадянами і виконавцями житлово-комунальних послуг», – наголошується в документі. 

Нагадаємо, які авто влада забирає найчастіше в українців та продає на аукціонах.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: