Уродженка Кривого Рогу встановила рекорд України в категорії «Мистецтво» (фото)

10 січня 2021 о 10:30 - 1346
Уродженка Кривого Рогу встановила рекорд України в категорії «Мистецтво» (фото)

Поетеса Олена Завгородня (друкується під дівочим прізвищем Ющук) написала і опублікувала 1.000 віршів за три роки. І встановила рекорд України в категорії «Мистецтво» за поетичні можливості людини з фізичними вадами.

Про це повідомляє «Індустріалка».

Мета рекорду – не тільки повідомити про людські можливості, а й розповісти про людину, яка не зламалася від важкої хвороби, а зайняла активну життєву позицію.

Про рекорд «Індустріалці» повідомив адміністратор віршів Олени Ющук «Стихія Віршів» в ФБ, запорожець Андрій Санчугов. Він же займався організаційною роботою по реєстрації рекорду.

Вірші Олена пише двома мовами, російською (вчилася на творах Анни Ахматової, Марини Цвєтаєвої) та українською. 200 віршів Олени Ющук перевели на киргизьку мову.

Участь в проєкті «Книга рекордів України» –  ідея актриси театру імені Магара Тетяни Ерентюк. Ідею підтримав департамент культури і туризму міськради.

«Я родилась в Кривом Роге. Писать стихи начала в 15 лет, – рассказала о себе «Индустриалке» поэтесса Елена Ющук. –  Посещала литобъединение «Рудана». В 17 лет познакомилась с поэзией Ахматовой. И она стала моим учителем. Мне даже кажется, что моя судьба похожа на судьбу Ахматовой.

Заболела в детстве, в 14 лет (сейчас мне 51 год), дали инвалидность, в 1990 году мне сделали операцию. Но имею диплом с отличием. Педагог. Работала по специальности 8 лет. Потом была разная работа.

В конце 2017 года я вдруг начала писать стихи каждый день – это  был такой выход из депрессии. В 2018 году участвовала в международном конкурсе. Победила. В 2019 году – первое место в  литературном конкурсе «Жемчужина Запорожья».

У меня есть сын. Но я осталась одна. С детства так живу. Вроде, среди людей, но одиночество – родная сестра.

В Запорожье я приехала в марте прошлого года. А в июне случился инсульт. Но продолжаю работать. Живу. Хотя нет ничего: ни жилья, ни работы, ни денег».

Диплом «Книги рекордів України» Олена Ющук вже отримала. Офіційно презентувати рекорд планують після завершення жорсткого карантину.

Нагадаємо, нещодавно у Дніпрі відбулося підведення підсумків та нагородження переможців учнівського творчого конкурсу «Хто він – Дмитро Яворницький?», який проводився до 165-ої річниці від дня народження видатного вченого.

Поділитися: