Україну хочуть звільнити від старих маршруток

15 січня 2021 о 18:00 - 752
Україну хочуть звільнити від старих маршруток

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №4583, який покликаний поліпшити якість наземного громадського транспорту.

Про це йдеться на сайті парламенту.

«Ухвалення законопроекту дасть можливість вимагати від перевізників якості і залишити в минулому старі і розвалені автобуси», — написав у Facebook міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Проєкт закону внесений в Раду Кабінетом міністрів України.

Законопроєктом пропонується купувати транспортні послуги через систему державних закупівель ProZorro.

«Міста самі зможуть встановлювати ціну і платити за кілометри, які обслужені. Цим ми закінчуємо дискримінацію пільговиків, тому що перевізник вже отримує гроші за кілометри», — додав Криклій.

Згідно із законопроєктом, громадський транспорт повинен бути пристосований до перевезення пасажирів з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Також транспорт повинен бути обладнаний звуковими та візуальними засобами інформування пасажирів про номер автобуса, поточної і кінцевої зупинки.

Такий підхід дасть можливість вимагати від перевізників обслуговувати пасажирів на комфортних автобусах, встановлювати GPS-трекери і валідатори для електронної оплати, вважає міністр.

У разі прийняття законопроекту підпункти про критерії до транспорту вступлять в силу в 2025 році.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається проблема нестачі великогабаритних автобусів з низькою підлогою.

У документі йдеться: «Пропонується встановити принцип рівноправного доступу до послуг інфраструктури, встановити нові заходи впливу на перевізників і норми, що регулюють всі аспекти діяльності».

Поділитися: