Українцям стала доступна фінзвітність компаній у формі відкритих даних

28 травня 2021 о 19:00 - 2073

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Українцям стала доступна фінзвітність компаній у формі відкритих даних

Державна податкова служба виконала вимоги оновленої редакції 835 постанови про відкриті дані та оприлюднила фінансову звітність компаній.

Прес-служба ДПС повідомила про це на  Єдиному порталі відкритих даних.

Фінансова звітність компаній у формі відкритих даних – це інформація про фінансовий стан та діяльність компанії. Вона містить відомості щодо доходів, збитків, активів та коштів, які знаходяться на балансі.

Тривалий час бізнес в Україні не мав легального доступу до фінзвітності. У результаті, підприємці не могли приймати зважених рішень про співпрацю з партнерами, а іноземні компанії — оцінити реальну ситуацію на ринку України. Розуміння ринку дозволяє створити якісний та потрібний продукт, в цілому розвиває бізнес в Україні та відкриває можливості для зростання іноземних інвестицій”, — написав Михайло Федоров у своєму фейсбуці.

Відкрита фінансова звітність допоможе українському бізнесу:

  • підвищити прозорість підписання угод з підрядниками;

  • краще  оцінити розвиток своєї компанії відносно ключових конкурентів та зрозуміти свою долю ринку

  • зменшити ризик співпраці з компаніями одноденками

Відкриття інформації про фінансову звітність компаній — це важливий етап у детінізації ринку та ще один крок до прозорості економіки держави. Знадобилося більше трьох років, аби її публікували у формі відкритих даних. Раніше ця інформація була конфіденційною. Виключення становили приватні акціонерні товариства — їхня звітність була відкритою і вони були зобов’язані її регулярно публікувати.

Як “Лица” писали раніше:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: