Україна зайняла 46 місце у всесвітньому рейтингу соціальної мобільності

14 січня 2021 о 17:45 - 1361
Україна зайняла 46 місце у всесвітньому рейтингу соціальної мобільності

Всесвітній економічний форум склав новий індекс соціальної мобільності, в якому Україна зайняла 46 місце, набравши 61,2 бали зі 100 можливих. Індекс показує чи можуть люди, народжені в бідних і малоосвічених сім’ях, забезпечити собі краще життя.

«Головне завдання рейтингу – виміряти потенціал країни з точки зору людського капіталу. Індекс показує, наскільки громадяни прив’язані до свого соціально-економічного статусу», — повідомляється у суспільній організації Resilient Ukraine.

Згідно з офіційною статистикою, середній дохід найбідніших 40% українців становить приблизно 61,2% від загального середнього доходу всього населення. Тільки в чотирьох країнах світу цей показник так само високий. Україна також багато витрачає на соціальне забезпечення – ця стаття витрат складає близько 22,2% від ВВП, що ставить країну на 18 місце в світі.

Найбільше Україна відстає по частині інклюзивності інститутів (79 місце), доступу до технологій (64 місце) і постійного навчання (55 місце). Експерти низько оцінюють політичну стабільність і захист населення від насильства (80 місце), вказують на погане покриття високошвидкісним мобільним інтернетом (74 місце), малий вплив ІТ-технологій на базові сервіси (63 місце).

Нагадаємо, Україна очолила рейтинг країн з найбільшим зростанням мінімалки.

 

Поділитися: