Україна відмовиться від вугілля до 2050 року – Міненерго

24 лютого 2021 о 13:00 - 2606

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Україна відмовиться від вугілля до 2050 року – Міненерго

Україна прагне відмовитися від використання вугілля, щоб до 2050 року стати кліматично нейтральною.

Як повідомила пресслужба Міністерства енергетики в Facebook, про це заявив заступник міністра з питань євроінтеграції Ярослав Демченков під час засідання Комітету з енергетики та клімату Енергетичного Співтовариства.

За його словами, комітет працює над дорожньою картою з декарбонізації та фокусується на трьох основних цілях: енергоефективність, розвиток відновлюваних джерел енергії та зменшення викидів парникових газів.

Важливість цих напрямків обумовлена тим, що саме на енергетичний сектор припадає 2/3 шкідливих викидів і парникових газів.

За інформацією пресслужби, вже підготовлено перший проєкт Інтегрованого плану клімату та енергетики до 2030 року. Також буде переглянута Енергетична стратегія України до 2035 року з урахуванням кліматичних викликів. Нова стратегія відповідатиме «Європейському зеленому курсу».

«Розглядаємо два сценарії припинення використання вугілля: базовий передбачає відмову від вугілля в енергетиці до 2070 року, а оптимістичний — до 2040 року. Ідеально це зробити до 2050 року. Саме цей рік є роком кліматичної нейтральності Європейського континенту», — сказано в повідомленні.

У міністерстві вважають, що відмова від вугілля є важливою частиною безвуглецевої стратегії України, але вона вимагає інклюзивної та справедливої трансформації вугільних регіонів.

Також ми писали: ДТЕК попередила громади Павлоградського та Синельніковського районів про закриття шахт.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: