Україна піднялася в рейтингу економічних свобод, але залишається поряд з африканськими країнами

05 березня 2021 о 13:00 - 2212

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Україна піднялася в рейтингу економічних свобод, але залишається поряд з африканськими країнами

Україна піднялася на сім позицій і зайняла 127 місце в рейтингу економічних свобод Economic Freedom Index 2021, що складає Heritage Foundation.

Такі дані опубліковано на сайті організації.

Показник економічної свободи України становить 56,2 бала зі 100 можливих, наша країна входить у категорію “переважно невільних”. Це найнижчий бал серед 45 країн  Європа, і він нижчий середнього показника як регіону, так і світу.

Сусідами у рейтингу України стали країни третього світу: Джибуті (126-е місце), Нікарагуа (125-е) і Мавританія (128-е),  Сан-Томе і Принсіпі (129-е).

Індекс економічної свободи складається з 12 показників, які розбито на чотири категорії: ефективність права, регуляторна ефективність, діяльність влади і відкритість ринків.

Найбільш низькі оцінки для України зафіксовані в показниках: фінансова свобода (30 балів), інвестиційна свобода (35 балів) і судова ефективність (41,1 бала). Найбільш високі – податковий тягар (88,7 бала) і фіскальне здоров’я (87,7 бала).

Характеризуючи категорію ефективність права, автори дослідження зазначають, що хоча українські закони регулюють права власності, їх виконання через корумповані суди ненадійне. Схильність судової системи до політичного тиску, корупції і хабарництва послаблює довіру суспільства до судів.

Що стосується відкритості ринків, то автори вказують, що напруженість у відносинах із Росією істотно звужує можливості для інвестицій у країну.

Також “Лица” повідомляли: Кабмін зобов’язав компанії вести відкриту фінансову звітність.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: