Україна перейшла на зимовий час: навіщо це потрібно і чому хочуть скасувати

25 жовтня 2020 о 14:04 - 3296
Україна перейшла на зимовий час: навіщо це потрібно і чому хочуть скасувати

Сьогодні у жителів України була прекрасна можливість виспатися, і не тільки через неділю, а й через переведення годинників на зимовий час.

О 4:00 країна перевела стрілки на годину назад, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України переводити годинник двічі на рік – в останню неділю березня на 1 годину вперед (літній час) і в останню неділю жовтня на 1 годину назад (зимовий час).

Рішення переводити годинник прийнято Європейським Парламентом і Радою. Мета – економія електроенергії за рахунок  збільшення світлового дня. Таким чином люди зможуть довше працювати, при цьому менше включати світло в порівнянні з тим, як це було до переведення стрілок.

Разом з тим, за інформацією від Міністерства економіки, кожна країна має право відмовитися від переходу на літній/зимовий час. В такому випадку до 21 квітня 2021 року вона має прийняти рішення, на літньому або зимовому часу вона залишається.

Що до України, то 9 жовтня Верховна Рада вже зареєструвала законопроект, що припускає відмову країни від сезонного переходу часу. Пояснюючи необхідність такого рішення, автори документа посилалися на дві причини. По-перше, на тимчасово окупованих територіях України встановлено час країни-агресора, а Росія, як відомо, час на зимовий/літній час не переводить. Якби наша країна відмовилася від переведення стрілок, абсолютно по всій території був би єдиний час.

Тому скасування сезонного переходу, на думку ініціаторів законопроекту, могло б посприяти «деокупаціі і реінтеграції тимчасово окупованих територій».

По-друге, переведення годинників негативно відбивається на здоров’ї населення через адаптації до «зимового» або «літнього» режиму і змін в біологічному ритмі людини.

Поділитися: