У травні ціна на газ для українців буде зафіксована на рік

06 квітня 2021 о 11:45 - 586
У травні ціна на газ для українців буде зафіксована на рік

З 1 травня 2021 року всі побутові споживачі природного газу будуть переведені на річний контракт з фіксованою ціною ресурсу, заявив глава правління Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан.

«Ціна газу для населення буде зафіксована з 1 травня поточного року по 30 квітня такого. Це дозволить застрахувати українців від стрибків цін на газ, особливо відчутних під час опалювального періоду», — сказав Компан.

Він запевнив, що процедура переходу на річний газовий контракт буде максимально комфортною для споживачів.

«Переведення споживачів на базовий річний контракт відбудеться автоматично, щоб люди не витрачали час і нерви на збір документів і підписання договорів. Умови оплати в рамках річного контракту залишаться незмінними — платити за газ потрібно буде до 25 числа наступного місяця», — зазначив глава Асоціації.

За його словами, ціна газу в рамках річного контракту доки не сформована, оскільки Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) ще не внесла зміни до Правил поставки природного газу побутовим споживачам.

«Якщо регулятор затвердить найближчим часом зміни в Правила поставки, ціна газу за річним контрактом стане відома 25 квітня — за 5 днів до початку періоду поставки. Усі постачальники опублікують ціну газу за річним контрактом на своїх вебсайтах», — додав Артем Компан.

Нагадаємо, отримання пенсій готівкою стане безкоштовним лише для частини пенсіонерів.

 

Поділитися: