У США розробили законопроект про надання Україні військової допомоги

19 березня 2021 о 10:30 - 1012

AvatarVirsavia Gonchar


У США розробили законопроект про надання Україні військової допомоги

У США розробили законопроект, який передбачає надання Україні військову допомогу і підтримку у сфері безпеки. У числі іншого, в документі йдеться про щорічне фінансування і надання смертельної зброї.

Про це розповів на своєму сайті один з авторів законопроекту, сенатор Кріс Мерфі, пише “Liga.net”.

Він зазначив, що цей закон про партнерство допоможе “повернути відносини (з Україною) в потрібне русло шляхом надання щорічної допомоги для захисту від російської агресії і заохочення прогресу в процесі реформування”.

За словами глави комітету з міжнародних відносин Джима Ріша, Україна “не дивлячись на ігнорування Росією міжнародних законів і зобов’язань, залишається вірним партнером США і чинить супротив зловмисному впливу Росії в Європі”.

Основні тези законопроекту:

  • Ініціатори проекту закликали Держдепартамент США створити робочу групу спільно з європейськими партнерами, присвячену Україні.
  • Адміністрація глави США повинна буде призначити спеціального посланник в Україні, який буде представляти США на переговорах в нормандському форматі і сприяти розвитку діалогу між країнами Чорноморського регіону.
  • Україна зможе отримувати до $ 300 млн військового фінансування в рік, а також летальну зброю.
  • США підготують звіт про дипломатичну підтримку України в найближчий п’ятирічний період.
  • Встановити для Держдепу і Міноборони США вимогу надавати звіт про можливості і потреби Збройних сил України, а також план надання допомоги від США в сфері забезпечення безпеки в Україні.
  • Прискорити передачу Україні запасних оборонних виробів і закликати країни-партнери дотримуватися тієї ж стратегії.
  • Додатково Україні будуть виділяти $ 4 млн на рік на підготовку українських офіцерів і отримання ними міжнародної військової освіти.

Всі законопроекти США, розроблені в Сенаті, спочатку надходять на схвалення в Палату представників, а після – на підпис президенту.

Також ми писали: США можуть посилити підтримку Україні.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: