У Секторі Гази знов неспокійно: що відомо про конфлікт між Ізраїлем та Палестиною

11 травня 2021 о 11:45 - 790

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


У Секторі Гази знов неспокійно: що відомо про конфлікт між Ізраїлем та Палестиною

Армія Ізраїлю почала завдавати ударів по об’єктах радикального руху ХАМАС у відповідь на пуск ракет з сектора Гази. Про це в понеділок, 10 травня, повідомили в ізраїльському ЦАХАЛ.

Там відзначили, що в бік Ізраїлю було випущено десятки ракет, більшість з них приземлилися на відкритій місцевості або були перехоплені.

«Ми розглядаємо комбінований обстріл Єрусалиму, загороджувальний вогонь і протитанковий вогонь як серйозні події, які не залишаться непоміченими», – заявив офіційний представник ЦАХАЛу бригадний генерал Хеді Зільберман.

Він оцінив дії ХАМАС як провокацію як і в Єрусалимі, так і в самому секторі Гази.

За останньою інформацією, ізраїльські танки атакували ряд військових позицій ХАМАС в секторі Гази, йдеться на сайті армії Ізраїлю.

Як уточнив на своїй сторінці в Twitter офіційний представник Армії оборони Ізраїлю Джонатан Конрікус, ракети випущені з сектора Гази по Єрусалиму і інших ізраїльських містах.

ракета, израиль, палестина, фото

Останні спалахи жорстокої агресії між двома сторонами конфлікту був зафіксований у 2014 та 2018 роках. Тоді, після обміну сотнями ракетних ударів, сторони домовилися про перемир’я та налагодили спокій у регіоні на декілька років.

Історія конфлікту у Секторі Гази

Ізраїль окупував Газу в 1967 році під час війни на Близькому Сході, а вивів свої війська і поселенців тільки в 2005 році. Ізраїль вважає, що окупація тоді завершилася, але при цьому продовжує контролювати більшу частину кордонів, вод і повітряного простору Гази. Південний кордон Гази знаходиться під контролем Єгипту.

Жовтий колір – Палестина, зелений – Ізраїль

Ізраїль наклав суворі обмеження на пересування товарів і людей в напрямках з сектора Газа і до нього, заявивши, що ці заходи необхідні для його безпеки. Однак палестинці в Газі відчувають себе під замком і страждають від соціально-економічних проблем. Основний ісламістський палестинський рух ХАМАС та інші бойові угруповання вважають обмеження нестерпними, через це і ставлять собі за мету повне знищення Ізраїлю, проте в останні роки його лідери говорили, що розглядають можливість довгострокового перемир’я.

Аналітики вказують на те, що ХАМАС в Газі практично виявився в ізоляції: він втратив підтримку колишнього непохитного союзника Сирії і в меншій мірі, Ірану, а також зазнав збитків, коли єгипетська влада прикрила контрабандні тунелі після повалення ісламістського президента Мохаммеда Мурсі. Нападаючи на Ізраїль, кажуть вони, ХАМАС, можливо, сподівається підвищити свою популярність і отримати поступки, коли сторони врешті-решт домовляться про тривале перемир’я.

Але на досягнення в рамках мирного процесу вказує і BBC News. Як нагадує британська телерадіокорпорація, за останні роки вдалося, зокрема, налагодити поставки палива на електростанцію в Газі. Крім того, палестинці отримали близько $ 15 млн з Катару – ці кошти дозволять виплатити зарплату цивільним службовцям. 

«У той час коли Ізраїль і терористичне угрупування ХАМАС, схоже, готові і навіть прагнуть до більш серйозної битві, це в основному лише видимість. Дві сторони грають в балансування на межі війни, намагаючись продемонструвати своє верховенство і забезпечити стримування противника. Проблема в тому, що в наявності як у ХАМАС, так і в Ізраїлі можливостей для досягнення цих цілей без кроків, які неминуче підштовхнуть регіон до війни, є вкрай серйозні сумніви», – повідомляє видання The Times of Israel.

«Лица» також писали:

 

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: