У Ріо-де-Жанейро вбито 25 осіб під час перестрілки поліції та наркодилерів

07 травня 2021 о 10:30 - 1693

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


У Ріо-де-Жанейро вбито 25 осіб під час перестрілки поліції та наркодилерів

За даними поліції, 6 травня в бразильському Ріо-де-Жанейро в ході перестрілки між  торгівцями наркотиками та копами вбито щонайменше 25 чоловік.

Як повідомляє Reuters, люди, які стали жертвами рейду в бідному районі Жакарезіньо, втікали через дахи будинків, коли поліція прибула на бронетранспортерах, а вертольоти літали над їх головами.

За словами поліції, загинув один їх співробітник, а решта – підозрювані члени банди торговців наркотиками, яка домінувала в трущобах, в тому числі деякі з її лідерів.

Це була найбільш трагічна поліцейська операція за 16 років у штаті Ріо, який десятиліттями страждав від насильства, пов’язаного з наркотиками. В ході рейду 2005 на північній околиці Ріо-де-Жанейро загинуло 29 осіб.

Кривава лазня викликала критику з боку правозахисних груп, в тому числі Amnesty International, які розкритикували поліцію за «невиправдану» загибель людей в районі, в основному населеному чорношкірими та бідними людьми.

«Число людей, убитих в ході цієї поліцейської операції, гідне осуду, так само як і той факт, що ця різанина знову сталася в фавелі», – сказала Юрєм Вернек, виконавчий директор Amnesty International Brazil.

Поліція заявила, що крім розповсюдження наркотиків, банда грабувала вантажівки та займалась грабіжками пасажирів приміських  поїздів.

На прес-конференції поліція продемонструвала арсенал вилученої зброї: шість автоматів, 15 пістолетів, кулемет, 14 гранат та один снаряд для артилерійських знарядь.

Раніше “Лица” також писали:

  • Байден збирається вакцинувати 70% дорослих американців до 4 липня;
  • У Кривому Розі викрили злочинну групу, що виготовляла кальянний тютюн;
  • Ізраїль закрив кордон для України.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: