У Новомосковську дах відремонтованої школи протік, а терпець батьків урвався

22 лютого 2021 о 19:30 - 1619

Євген ОхайнийЄвген Охайний


У Новомосковську дах відремонтованої школи протік, а терпець батьків урвався

Ще у серпні минулого року школу №2 у місті Новомосковську відремонтували за майже 4,5 мільйони гривень. Ремонт закінчився у грудні, але дах почав протікати.

Про це повідомила poleznaya.dp.ua.

Під час ремонту усі учні школи, це понад 200 дітей, навчалися в будівлі для молодших класів у дві зміни.

Після закінчення капітального ремонту, коли почав протікати дах, 500 школярам довелося навчаються разом у будівлі, розрахованій на 1-4 класи.

Уроки для учнів скоротили до 35 хвилин, у приміщенні дітям займатись дуже тісно, через що обурюються батьки учнів.

«До чергового протікання один клас у нас навчався у переобладнаній роздягальні. Ще ситуація погіршилась, коли знову протекло. Адміністрація школи боїться, що десь почалися замикання мереж. Питання стоїть у тому, що школа маленька, там по санітарним нормам, як я розумію, нічого не оснащено під старших, тобто усе це для молодших, для старших це дуже не зручно, до того ж, їх там зараз дуже багато», — розповіла мати одного з учнів Наталя Ширло.

Мати іншого школяра Антоніна Моря додала, що проблеми з покрівлею у школі виникали вже давно, а вже пів року як дітей тричі переміщували по різних кабінетах через протікання даху.

Щоб розв’язати питання з навчальним процесом, адміністрація школи запропонувала на батьківській раді, обрати двозмінне навчання із можливістю вибору змішаної форми.

«Коли сталася ця ситуація, були проведені екстрені збори, з батьками була проведена робота, був запропонований альтернативний варіант: перевести дітей у найближчі школи, у місті 17 шкіл, тому це не є проблемою. Прийнято рішення, що буде друга зміна у тій школі, де діти навчалися, так буде комфортніше, простіше  учням і вчителям безпосередньо», — сказала керівниця управління освіти Новомосковської міської ради Ірина Рябоконь.

За словами начальника управління житлового комунального господарства Євгена Семюка, капітальний ремонт покрівлі повинні були розпочати ще у квітні минулого року, але підрядник почав роботи лише у серпні.

«У зв’язку із карантинними заходами й відсутністю коштів у міському бюджеті відтягнули початок робіт. Були деякі місця не задуті монтажною піною у зв’язку з тим, що їх підганяли якнайшвидше закінчити ремонт. Ремонт коштував, якщо без копійок, 4 мільйони 519 тисяч гривень», — пояснив Євген Семюк.

Аби залагодити питання з неякісного ремонту, фірма-підрядник почала усувати усі недоліки своїм коштом, а це близько 150 тисяч гривень. Наступного тижня повторно здаватимуть об’єкт.

За словами начальниці управління освіти дітей зможуть перевести у старшу школу, тільки коли проведуть перевірку будівлі.

Тим часом терпець батьків уривається і вони збираються, якщо найближчим часом дітей не повернуть до нормального навчання, звертатися до міського голови Новомосковська.

Раніше ми повідомляли про те, що органи влади вивчають можливість створення опорної школи у місті Зеленодольську.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: