У міськраді Дніпра закликали власників історичних пам’яток укладати договори на охорону

26 лютого 2021 о 12:30 - 1848

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


У міськраді Дніпра закликали власників історичних пам’яток укладати договори на охорону

25 лютого на прес-конференції начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради Надія Лиштва поділилася, навіщо треба укладати охоронні договори на культурні пам’ятки.

«Коли підпис власника вже стоїть у документі, споруду потрібно тримати в належному стані – і це прописано. Наприклад, Потьомкінський палац, там є 9 пунктів, які треба виконати за 5 років: інженерні обстеження, заміна покриття даху тощо», – зазначила Надія Лиштва.

Але не всі власники хочуть йти на контакт чи зберігати приміщення. Причини банальні: за роки вони зробили на пам’ятках балкони, вдаються до перепланувань. Також жителі вибивають стіни та розширюють вікна, кріплять кондиціонери на ліпнині тощо.

«От якщо укласти договір, треба повернути пам’ятку до належного стану, зробити пройми для вікон такими, як були чи прибрати величезний балкон. Тому нам часто кажуть, що не отримують листів, а ми їх доставляємо як зазначено законодавством — поштою або приходимо особисто», — поділилася начальниця управління з питань охорони культурної спадщини.

За законом, якщо не дотримуватися договору або довго його не підписувати, на власника накладають штраф. Подальші дії — суд.

Як ми повідомляли раніше, вчора виповнилося 150 років від дня народження Лесі Українки.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: