У Музеї АТО відкрили виставку «Нью-Йорк–Іловайськ: вибір»

14 жовтня 2020 о 21:31 - 3017

adminadmin


У Музеї АТО відкрили виставку «Нью-Йорк–Іловайськ: вибір»

«У Музеї АТО постійно діють внутрішня та вулична експозиції, – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко. – До Дня захисника України у музеї відкрили виставку, присвячену життю нашого сучасника – американця українського походження Маркіяна Паславського».

Виставку «Нью-Йорк–Іловайськ: вибір» спільними зусиллями підготували три українські музеї. Ініціював її Київський музей української діаспори, концепцію та дизайн експозиції розробив Музей Революції Гідності.

«Це пересувна виставка, яка «мандрує» українськими містами. Стартувала у Києві, потім «вирушила» на батьківщину пращурів Маркіяна – до Тернополя», – сказав провідний науковий співробітник Київського музею української діаспори Назар Розлуцький.

Маркіян Паславський – людина неординарної долі. Колись закінчив Вест-Пойнт – найстарішу та найпрестижнішу військову академію збройних сил США. Демобілізувався ще у 80-ті. А на початку 90-х переїхав до України. Коли почалася війна у 2014-му, пішов добровольцем на Схід: захищати «чужу» «рідну» землю. Просто тому, що тут народилися його батьки. Воював у складі батальйону «Донбас». Загинув у боях за Іловайськ.

Виставка «Нью-Йорк–Іловайськ: вибір» працюватиме в Музеї АТО до 29 листопада 2020-го. Вхід вільний.

Адреса музею: м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 16. Часи роботи: з 10:00 до 19:00. Вихідний – понеділок.

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: