У музеї АТО презентували книжку «Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли»

23 лютого 2021 о 10:00 - 534
У музеї АТО презентували книжку «Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли»
У книжці «Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли» розповідається про 11 життєвих історій військовослужбовців, які пішли на війну одними з перших.

Про це повідомляє Suspilne.media.

Інтерв’ю, які авторка записувала ще у 2017 році, опубліковані без редагування, як є.

Ідея написання книги саме такою виникла під час спілкування з товаришами по службі її чоловіка – історика, який був мобілізований і служив у зоні АТО.

«Чоловікові прийшла повістка, він пішов на фронт. Я з ним спілкуюсь телефоном, там бабах-бабах – страшно. Якось щоб це пережити я почала шукати, з ким про це можна поговорити. Потім я почала публікувати ці інтерв’ю в різних місцевих, київських газетах. А потім я зрозуміла, що ці люди об’єднані. Я почала вивчати, які це були риси», – сказала авторка.

Ще авторка додає, що у кожного з героїв є своя мотивація і все це об’єднане у світогляд кожної людини.

На презентацію книги завітало близько 30 людей: герої книжки, їхні родичі та друзі.

Один з героїв книги Віктор Шевченко, який у 2014 році був у складі 93-ї окремої-механізованої бригади «Холодний Яр», погодився на інтерв’ю тому, що історію війни треба зберегти для майбутнього покоління в тому вигляді, як вона є насправді, щоб трактувались ці події від тих, хто безпосередньо був її частиною та брав участь в ній.

Книга вийшла друком завдяки Українському інституту національної пам’яті.

Тираж поки що невеликий, вона є у вільному доступі в електронному вигляді на сайті інституту де можна завантажити книгу та почитати. В паперовій версії її немає.

Раніше ми повідомляли про те, що у ДніпроОДА відкрили фотовиставку до Дня Героїв Небесної Сотні.

Поділитися: