У Кривому Розі судили за онлайн-фейк про Covid

20 липня 2020 о 16:30 - 10529

adminadmin


У Кривому Розі судили за онлайн-фейк про Covid

У зв’язку з карантином, почало з’являтися багато повідомлень щодо Covid-19, у тому числі неправдивих, які поширювались у соціальних мережах, зокрема у Facebook.

Щоби боротися з онлайн-фейками, правоохоронні органи почали активно складати протоколи про адміністративні правопорушення. Йдеться, зокрема, про поширювання неправдивих чуток (стаття 173-1 КУпАП), що призвело до появи нової та, часом, неоднозначної практики покарання за поширення чуток в мережі.

Юристи громадської організації «Платформа прав людини» під час моніторингу проаналізували постанови судів у справах про поширення неправдивих чуток, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі судових рішень у травні 2020 року.

На Дніпропетровщині була розглянута одна справа, пов’язана з онлайн-фейком про Covid-19.

Так, Тернівський районний суд міста Кривого Рогу 18 травня цього року визнав винною особу у поширюванні неправдивих чуток у зв’язку з тим, що вона 12 квітня поширила серед користувачів соціальної мережі неправдиву інформацію щодо пом’якшення тимчасових обмежень на пересування, відновлення роботи малого та середнього бізнесу під час проведення карантину на території України.

На думку суду, вона своїми діями могла викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку, а отже вчинила адміністративне правопорушення.

Попри заперечення особою своєї вини та її пояснення щодо того, що вона лише зробила репост повідомлення, якому довіряла і вважала правдивим, суд зробив висновок про її винуватість.

Як бачимо із судової практики, покарання за поширення неправдивих чуток онлайн, дійсно можна отримати за ст. 173-1 КУпАП, яка передбачає накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 гривень) або виправні роботи до одного місяця.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: