У Дніпропетровській ОДА до Дня захисника України нагородили ветеранів АТО/ООС (фото)

10 жовтня 2020 о 12:25 - 3404

verasta3verasta3


У Дніпропетровській ОДА до Дня захисника України нагородили ветеранів АТО/ООС (фото)

Мужнім, сильним, відважним. У ДніпрОДА вручили нагороди військовим, лікарям, капеланам, волонтерам, представникам ветеранських організацій.

Загалом до Дня захисника України відзначили 79 мешканців області. Героїв привітав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко, повідомляє прес-служба ДніпроОДА.

«Наші ветерани заслуговують великої шани та поваги. Нагороди вручаємо з нагоди їхнього свята, – зазначив очільник регіону Олександр Бондаренко. – А на постійній основі в області реалізуємо програму «З повагою до воїнів». Вирішуємо їхні реальні проблеми. Зокрема, забезпечуємо житлом, організовуємо безкоштовні медичні обстеження та оздоровлення, надаємо юридичну підтримку».

Серед вручених нагород – медалі «Доброволець АТО», «За службу Україні», «За оборону рідної держави», «За гідність і патріотизм», ордени «Єдність і воля» та «Лицарський хрест добровольця». А також почесні відзнаки «За врятовані життя», «Службу державі» та «Знак народної пошани учаснику бойових дій».

Відзначили Василя Стуженка, який отримав тяжкі поранення в боях під Іловайськом. Незважаючи на інвалідність, почав займатися спортом. І вже наступного року представлятиме нашу країну на світових змаганнях «Ігри нескорених». Нагорода знайшла і колишнього бійця медроти 93-бригади Олександр Вілков, який врятував життя 24-м побратимам.

Ветеран АТО/ООС, колишній боєць батальйону «Айдар» Віталій Ченцов у мирному житті був шахтарем. Каже, ризикувати життям йому не звикати. На війні пройшов найгарячіші точки Донеччини і Луганщини. Починав військовий шлях із міста Щастя. Туди, зізнається, хотів би повернутися. Дуже багато спогадів пов’язано.

«Обов’язок справжнього чоловіка захищати – територіальну цілісність своєї держави, родину, батьків. Тож прийдешнє свято для мене особливе», – сказав  Віталій Ченцов.

Олексій Шанько також служив у батальйоні «Айдар» – з 2014 по 2018 рік. До війни був підприємцем, тримав літнє кафе. Одного разу відвіз волонтерську допомогу і зрозумів, що потрібен на фронті. Пізніше до батька приєднався і син – воювали пліч-о-пліч.

«В нас потужне бойове братство. Ми спілкуємося. Сьогодні радіємо за тих, хто отримав нагороду, – розповів АТОвець Олексій Шанько. – Я сьогодні, зокрема, отримав медаль «За службу Україні».

Загалом відзначили 79 мешканців регіону. З них 9 отримали від голови Дніпропетровської ОДА Олександра Бондаренка цінні подарунки та вітальні грамоти.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: