У Дніпропетровській області з’явились одні із перших в країні інтерактивні бюджети шкіл

24 серпня 2020 о 12:33 - 9991

adminadmin


У Дніпропетровській області з’явились одні із перших в країні інтерактивні бюджети шкіл

Об’єднані територіальні громади Дніпропетровської області одними з перших в Україні почали користуватись інтерактивним інструментом контролю за бюджетами шкіл.

«В умовах децентралізації змінюється характер фінансування шкіл – контроль над ефективністю витрат переходить від центральної влади до місцевих громад», – зазначив виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Відтепер мешканці громади можуть дізнатися про обсяги коштів, які виділяються на кожну школу (зарплата працівників, витрати на комунальні послуги, продукти харчування, закупівля обладнання). Є можливість прямо на сайті ставити запитання, вести обговорення та робити свої пропозиції щодо розподілу коштів на розвиток школи.

Мешканці будь-якої ОТГ можуть на сайті онлайн-платформи подати заявку на безкоштовне створення інтерактивних бюджетів шкіл.

На даний момент, крім Солонянської, Софіївської, Могилівської та Царичанської ОТГ, до інтерактивних бюджетів підключені школи ще 19-ти громад, разом охоплюють 14областей України.

Інструменти запущено в рамках проекту Global Communities, а розробка та бюджетне консультування були забезпечені Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна.

 

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: