У Дніпрі вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар

19 травня 2021 о 09:30 - 945

AvatarVirsavia Gonchar


У Дніпрі вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар

У Дніпрі вшанували пам’ять загиблих кримських татар під час депортації.

Про це повідомили в прес-службі Дніпровської міської ради.

18 травня перед будівлею міської ради з нагоди 77-х роковин депортації кримських татар зібралися представники мерії, громади кримськотатарського народу. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під час депортації. Імам мусульманської громади у Дніпрі Мухаммад Чубачов зачитав молитву за їхній спокій.

Під час заходу пролунали гімни України і кримськотатарського народу, а також вірші.

«Згадуємо і пам’ятаємо про сумні події 1944 року, коли кримськотатарський народ зазнав найстрашнішого випробування – виселення з рідної землі. Дніпро об’єднує і підтримує різні національності. Міська влада ухвалила рішення встановити у місті пам’ятний меморіал жертвам геноциду кримськотатарського народу. Після 2014 року багато кримських татар осіли у Дніпрі. Пам’ятаємо і об’єднуємося усі з любов’ю до України і Дніпра», – сказав секретар міської ради Олександр Санжара.

Представник меджилісу кримськотатарського народу Ельвін Кадиров висловив вдячність усім громадянам України, дніпрянам, керівництву міста за підтримку і єднання у цей пам’ятний день.

«Відчуваємо, як усі громадяни нашої країни переживають і підтримують цей біль. Як для корінного народу України для нас важливо, що усі ми гуртом і ніколи не дозволимо повторитися подіям 1944 року, репресіям. Однак, на жаль, вони продовжуються у Криму. Дуже б хотілося 18 травня наступного року цей пам’ятний день вшановувати у Криму», – додав Ельвін Кадиров.

Зі свого боку історик Дмитро Каюк зазначив, що у 1944 році цілу націю позбавили її Батьківщини. Понад 20 тис. кримських татар було насильно вивезено до Сибіру, Середньої Азії тощо. Розселяли спеціально в роздріб, щоб не створювалися єдині громади, намагалися позбавити власної національної ідентичності. Цинізм радянської влади був у тому, що у той час десятки тисяч кримлян воювали на фронтах Другої світової війни. Звідти вони поверталися не додому, в свої оселі, а в заслання, шукаючи свої родин, близьких. Це страшна трагедія.

Також під час заходу Дніпро виступив з ініціативою проведення спільної Всеукраїнської акції до Дня кримськотатарського прапору (26 червня) – підняти його одномоментно по всій країні.

Раніше “Лица” писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: