У Дніпрі шахраї купують голоси на виборах через Telegram і Viber: справою зайнялася поліція

22 листопада 2020 о 10:10 - 8270

verasta3verasta3


У Дніпрі шахраї купують голоси на виборах через Telegram і Viber: справою зайнялася поліція

За кілька днів до другого туру місцевих виборів в Дніпрі сотні (якщо не тисячі) жителів міста отримали запрошення в закриті групи в додатках Viber і Telegram.

Так званий «підробіток» по факту виявився стандартною шахрайською схемою зі скупки голосів – виборцям пропонували символічну суму за голос на користь одного з кандидатів.

Про це повідомляє «Інформатор».

Людина голосує за конкретного кандидата (за кого – розкажуть у  день виборів), робить фото бюлетеня, відправляє його «куратору» і отримує 1.500 гривень. Варто відзначити, що реєстрація в кожному з цих каналів супроводжується збором персональних даних – ПІБ, номер  банківської картки та мобільного. Крім того, учасник схеми повинен мати дніпровську прописку.

За спробу підкупу виборців напередодні другого туру місцевих виборів в Дніпрі поліція відкрила провадження за статтею 160 Кримінального кодексу України (підкуп виборця, учасника референдуму). Ведеться розслідування. За інформацією з особистих джерел, правоохоронцям вже вдалося встановити особи декількох учасників подібних чатів.

Як зазначив Олексій Кошель, голова Комітету виборців України, якщо явка у другому турі виборів мера не буде значною, то будь-яка маніпуляція може значно вплинути на підсумкові результати.

Нагадаємо, депутатка Дніпровської міської ради 7 скликання Анастасія Староскольцева поділилась у Facebook враженням від методів роботи передвиборчого штабу Бориса Філатова.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: