У Дніпрі презентували першу в Україні надсучасну пересувну еколабораторії

24 липня 2020 о 10:00 - 16209

adminadmin


У Дніпрі презентували першу в Україні надсучасну пересувну еколабораторії

Мобільна станція укомплектована  високоточним обладнанням. Загальна вартість «Еол-1» склала 13,5 млн грн із витратними матеріалами на три роки.

Як стало відомо під час презентації, пересувна станція на базі автомобіля, здійснює вимірювання параметрів забруднення повітря еталонними методами — такими, що відповідають вимогам директиви ЄС про якість атмосферного повітря.

Завдяки мобільності, лабораторія на колесах має можливість здійснювати вимірювання у будь-якій точці області та працювати як у автономному режимі, так і від електромережі.

Станція вимірює вміст у повітрі оксид вуглецю, оксиди азоту, діоксид сірки, фенол, формальдегід та інше. Окрім цього вимірюється рівень гамма-випромінення та низка метеорологічних параметрів. Проект екологічного моніторингу розпочала обласна влада спільно із громадськістю і науковцями ще у 2016 році. По області вже функціонує 14 стаціонарних станцій та 3 мобільні.

Заступник голови облради Олексій Ангурець наголошує, що запуск високоточної станції – це черговий етап розвитку регіональної системи моніторингу Дніпропетровщини.

«Наша мета максимальний моніторинг фізико-хімічних параметрів середовища, що дозволить контролювати як вплив промисловості, так і стан екосистем області», – зазначив Ангурець.

Амбітна мета, яка стоїть на цей рік – знизити небезпечні викиди у повітря не менш ніж на 10%. Станція аналізує дані в режимі онлайн, опісля показники передаються департаменту екології та екологічній інспекції. Останні і займаються аналізом збитків від підприємств-забруднювачів. Вже наступного тижня запланований виїзд станції до Кривого Рогу.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: