У Дніпрі попрощались з однією із найстаріших волонтерок України (фото)

28 жовтня 2020 о 12:12 - 1567

verasta3verasta3


У Дніпрі попрощались з однією із найстаріших волонтерок України (фото)

У Дніпрі 27 жовтня попрощалися із 91-річною Людмилою Твердохліб, яка більш відома, зокрема серед військових, як «Бабуся Лю». Жінка померла після інсульту 24 жовтня.

Останні роки свого життя вона присвятила допомозі українським військовослужбовцям, які захищають Україну в протистоянні російським гібридним силам на Сході.

У 2014 році вона однією із перших взялася допомагати пораненим у госпіталі імені Мечникова – возила гарячі обіди та продукти.

Людмила Григорівна Твердохліб, більш відома як «Бабуся Лю», народилася в селі Піщанці Новомосковського району. Пережила Голодомор 1933-го і Другу світову війну. Частину життя працювала кухаркою в санаторіях Криму, зналась на лікувальних травах.

Як розповіла «Радіо Свобода» дружина загиблого бійця Ганна Счасна, яка опікувалась жінкою, з 2014-го Людмила Твердохліб однією з перших взялася допомагати пораненим, носила продукти до лікарні імені Мечникова та військового шпиталю, потім допомагала куточку для бійців АТО на залізничному вокзалі.

Аби купити харчі для бійців, самотня літня жінка витрачала свою пенсію, продавала на вулицях міста квіти, а то й просто просила кошти в перехожих.

 

«Це була стійка жінка, вона не давала себе жаліти. На себе вона майже нічого не витрачала – тільки на їжу. Кілограмами, ящиками купувала яблука, ковбасу для бійців. У гаманці у неї лишилась купа чеків», – розповіла Ганна Счасна.

Жінку поховали на цвинтарі у передмісті Дніпра, пізніше на могилі жінки волонтери хочуть встановити пам’ятник.

Нагадаємо, на початку жовтня відійшла у вічність українська журналістка, правозахисниця, дисидентка Раїса Руденко.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: