У Дніпрі підприємці відзначили День народження Поля (відео)

05 вересня 2020 о 13:57 - 10444

verasta3verasta3


У Дніпрі підприємці відзначили День народження Поля (відео)

Урочистості з дня народження О. Поля відбуваються щороку. Представники місцевих організацій підприємців роблять їх за власний рахунок.

«Міськраді ми дякуємо за те, що вони хоч би не втручалися, не заважали нам сьогодні. Ми їх повідомили про цей захід і отримали від них чистенький майданчик», – розповідає організаторка заходу Оксана Єськова. – Олександр Поль сам був підприємцем, небідною людиною і всі свої статки вкладав у розвиток Криворізького залізнорудного басейну. Наша організація «Самозахист підприємців» складається здебільшого з підприємців, з представників малого та середнього бізнесу, тому, звичайно, постать Поля є для нас знаковою. Ми не можемо пройти повз такої події».

Як зазначають історики, без О. Поля Дніпропетровщина могла  й не стати промисловим центром, бо місцеві капіталісти не дуже поспішали працювати для розвитку регіону.

 «Він довго просив у місцевих капіталістів, у російського уряду дати гроші на розробку залізної руди. Яку він дослідив на власні кошти, запрошуючи європейських дослідників. Цього не відбулося. Тоді він їде до Парижа. Він знаходить людей і створюється компанія залізних руд Кривого-Рогу. Вони приїжджають сюди і починають розробку. І тут тільки уряд спромігся додуматися, що потрібна якась залізниця»,– розповідає Валентина Лазебник, завідуюча відділом наукових досліджень Дніпропетровського національного музею ім. Яворницького.

Відвідувачі заходу підтримують ініціативу підприємців. Багато хто з містян до цих пір нічого не знали про знаменитого земляка і були раді змозі познайомитись з людиною, що доклала максимум зусиль для розвитку нашого міста.

 «Мне рассказали знакомые. Я ничего не знал про Поля. Пришел посмотреть. Вообще ничего не знал про Поля. Даже стыдновато как-то. Только памятник знал и дом где находится. Понял, что он тут устроил промышленную революцию локального масштаба», – говорить відвідувач Макар.

Відвідувачка Галина приїхала на захід з Підгороднього.

 «Сам Поль у нас є засновником і шановною людиною. Це основа національної пам’яті. Основа самих містян. Я думаю, що цей захід дуже і дуже цікавий, і потрібний. Я приїхала з Підгороднього. Мені цікаво».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: