У Дніпрі обстежують будинки ОСББ/ЖБК для проведення ремонтів

15 лютого 2021 о 13:30 - 774

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


У Дніпрі обстежують будинки ОСББ/ЖБК для проведення ремонтів

У Дніпрі визначено переможців програми співфінансування на 2021 рік. Усього їх 166. Наразі обстежують будинки ОСББ/ЖБК та визначають фронт робіт.

«Програма співфінансування діє у Дніпрі з 2016 року. За цей час проведено 2,5 тисячі ремонтів, у ході яких люди здебільшого замінили внутрішні комунікації: електропостачання, водопостачання та водовідведення, системи опалення тощо. Цьогоріч новий етап програми дозволяє визначати максимальну суму заявки в залежності від площі будинків. Тобто чим більший будинок, тим більше коштів він може отримати на реалізацію своїх проєктів», – сказав спеціаліст відділу по роботі з ОСББ та ОСН департаменту Дніпровської міської ради Владислав Макарець.

Будинки у провулку Парусному, 6 та на вулиці Метробудівській, 3 – одні з переможців програми співфінансування. Мешканці готуються до реалізації великих проєктів – загалом на 1 млн 750 тис. грн.
В ОСББ «Парусний, 6» вирішили утеплити торці будинку. Проєкт коштує майже мільйон гривень. 30% від суми оплачують співвласники будинку, 70 % надійде з бюджету міста.

«На загальних зборах мешканців ми вирішили утеплити будинок з торців, адже від холоду у першу чергу страждають кутові квартири, і втрати тепла там найбільші. Окрім холоду, проблемою є також волога, яка потрапляє у шви і може призвести до руйнування стін. Ми вперше подалися на програму і були дуже раді, що опинилися серед переможців. У нас вже готовий проєкт утеплення, проведений енергоаудит, чекаємо на роботи, які розпочнуться влітку», – розповіла голова ОСББ «Парусний, 6» Марія Чорна.

Загальна площа будинку № 3 на вулиці Метробудівській становить понад 21 тис. кв. м. Завдяки змінам у програмі співфінансування в ОСББ є можливість зробити відмощування по усьому периметру дому. Довжина відмосток становить більш ніж кілометр.

«Нашому будинку вже понад 45 років. За цей час відмощування осіло, десь взагалі провалюється, утворюючи під будинком ями та дірки. Так вода потрапляє у підвали, руйнується фундамент. Ми раді, що виграли і можемо зробити відмощування повністю, адже робити його частково було б неправильно. Проєкт коштує 750 тисяч гривень, 265 тисяч збираємо з будинку, а близько 500 тисяч виділило місто», – розповіла голова ОСББ «Щасливий маєток» Олена Марчак.

Нагадаємо, у центрі Дніпра замість похоронного салону побудують готель.

 

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: