У Дніпрі масово вбивають собак: хто і чим труїть та як рятувати

06 жовтня 2020 о 13:00 - 2210
У Дніпрі масово вбивають собак: хто і чим труїть та як рятувати

Правоохоронці нагадують, що за знущання над тваринами загрожує кримінальна відповідальність.

Понад півсотні домашніх тварин отруїли в Дніпрі. Масово собаки вмирають на житловому масиві «Діївка». Господарі припускають: це роблять злодії. А ось зоозахисники кажуть, що позбавляти життя чотириногих можуть догхантери.

Кілька тижнів тому собаку Наталі навмисно отруїли, – запевняє жінка. Зараз переживає, щоб і з іншими улюбленцями нічого не сталося: у дворі у неї ще кілька хвостатих.

 «Він постійно лежав і трусився. Дуже пив воду. І раніше, коли просто крикнеш ось: Яша – він відразу прибіжить, відразу відгукнеться. А тут: Яша, Яша. А він навіть не дивиться в твою сторону», – ділиться власник собаки Михайло Симоненко.

У родині говорять: пес був лагідним і справжнім другом. Одна біда,  що любив поїсти. На ласий шматочок з отрутою в Діївці натрапили ще близько півсотні собак», – скаржаться місцеві.

Ветеринар Олександр Перетятько рятував мінімум десятьох собак. Каже: труять і щурячою отрутою, і медпрепаратами.

І часто чотириногих просто не встигають довести до лікарні. Те, що улюбленець з’їв щось

підозріле, помічають занадто пізно. Але в такому випадку діяти потрібно миттєво.

«Треба викликати блювоту. На склянку води – столова ложка солі/ соди. Це все влити. Або один до одного – півсклянки перекису водню, півсклянки води. Все це заливати в рот до тих пір, поки не  відбудеться блювота», – пояснює Олександр Перетятько, завідувач лікарні ветеринарної медицини.

А якщо у тварини вже з’явилися симптоми отруєння: слабість, блювота, судоми або навіть кровотеча – на порятунок життя є кілька годин. І без допомоги фахівця пес не впорається.

Позбавлятися від чотириногих можуть так звані догхантери, або їх ще називають ворогами собак, – припускають зоозахисники.

«Вони постійно труять собак, відстрілюють, нападають на домашніх тварин. Я знаю, що догхантери вбивають тварин. Вони цим хваляться», – розповідають зоозахисники Локі вон Дорн.

Втім, хто саме труїть собак – зараз можна тільки гадати. Тому що в поліцію господарі не зверталися.

Поділитися: