У Чорноморському порту затримали 25 тисяч тонн титанової руди з Дніпропетровщини

17 травня 2021 о 11:45 - 398

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


У Чорноморському порту затримали 25 тисяч тонн титанової руди з Дніпропетровщини

Титанова руда у вигляді ільменітового концентрату, що її було вивантажено у Чорноморську, приїхала до порту із Дніпропетровської області у березні і застрягла у порту на декілька місяців.

Про це у спеціальному розслідуванні порталу “СтопКор” розповідає Наталія Мальцева.

У березні цього року до Чорноморського порту прибули 25 тисяч тонн ільменіту. Їх відвантажили у порту на складі компанії «Рісойл». Своєю чергою, стивідорна компанія «Рісойл Термінал» прийняла вантаж, розмістила його на території своїх складів та стала чекати на вантажне судно, яке мало б за ним прийти.

Далі мала б відбутися стандартна морська процедура. «Рісойл» звертається до адміністрації порту із заявкою про постановку до причалу судна «Да Ліанг», яке мало завантажити на себе всю ту руду і попрямувати до Китаю, де на неї очікував отримувач – китайська компанія. Порт заявку узгодив у той же день. Ніщо не віщувало біди. Але не так сталося, як гадалося.

Титанова руда у вигляді ільменітового концентрату, що її було вивантажено у Чорноморську, приїхала до порту із Дніпропетровської області. І з нею насправді не все так просто.

Рівно за місяць виявилося, що сама закупівля руди на Вільногірському гірничо-металургійному комбінаті була проведена із ознаками шахрайства, тому слідчий ДБР приїхав до порту і виніс постанову про те, що руда є речовим доказом у кримінальному провадженні, тому нікуди вона поки що не поїде.

Як з’ясували правоохоронці, ільменіт був закуплений за заниженою майже вдвічі ціною, тому наразі з доволі великою партією стратегічної сировини та із самим фактом закупівлі розбираються контрольні органи. А сама руда має залишитися на тому місці, де її виявило слідство.

Раніше “Лица” повідомляли:

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: