У 2020 році в Україні скоєно майже 4,5 тис. екологічних правопорушень

18 березня 2021 о 15:30 - 1854

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


У 2020 році в Україні скоєно майже 4,5 тис. екологічних правопорушень

У 2020 році Національна поліція України виявила майже 4 500 кримінальних правопорушень проти довкілля. За два місяці цього року вже зареєстровано понад 800 таких злочинів.

Про це перший заступник Голови Нацполіції повідомив сьогодні, 17 березня, під час спільної наради керівників правоохоронних та інших державних органів із питань дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, протидії кримінальним правопорушенням проти довкілля.

Участь у заході взяли керівники правоохоронних органів, Віце-прем’єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Секретар РНБО, керівництво профільних міністерств, народні депутати, представники неурядових організацій.

У своєму виступі перший заступник Голови Національної поліції України Євген Коваль зауважив, що питання захисту екології останніми роками стає все актуальнішим:

«У 2020 році працівники Національної поліції виявили майже чотири з половиною тисячі кримінальних правопорушень проти довкілля. Кількість розкритих таких злочинів збільшилась у півтора раза – з 713 до 1304. Тож із загальної кількості  кожне третє провадження скероване до суду. А за два місяці цього року вже зареєстровано понад 800 таких злочинів».

При цьому, за його словами, виявлено майже 2 600 фактів порушення захисту рослин, лісового та природно заповідного фонду. У майже 600 кримінальних правопорушеннях, передбачених статтею 246 Кримінального кодексу України, фігурантам повідомлено про підозру, а сума збитків за цими злочинами становить більше 98 мільйонів гривень.

Також виявлено понад 400 фактів порушення правил охорони або використання надр. Фактично в кожному третьому злочині фігурантам повідомлено про підозру, а сума збитків сягає майже 900 мільйонів гривень.

Нагадаємо, як дніпровські ЗМІ очищують репутацію міської влади, виправдовуючи вирубку дерев.

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: