Тігіпко завершив покупку заводу “Дніпрометиз” у російського олігарха Мордашова

31 грудня 2020 о 11:30 - 665

AvatarVirsavia Gonchar


Тігіпко завершив покупку заводу “Дніпрометиз” у російського олігарха Мордашова

Кіпрська компанія Agimant Limited Сергія Тігіпка встановила одноосібний контроль над Dealzone Holding Ltd. (Британські Віргінські о-ви), у власності якого перебувають 98,6578% акцій одного з найбільших підприємств по виготовленню металовиробів в Україні ПрАТ “Дніпрометиз”.

Про це повідомляє “Бізнес цензор. net”.

Згідно з повідомленням “Дніпрометизу” в системі розкриття інформації інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР), угода була оформлена 29 грудня, передає Інтерфакс-Україна.

У повідомленні уточнюється, що кіпрська Agimant Limited придбала домінуючий контрольний пакет акцій ПрАТ “Дніпрометиз” опосередковано шляхом укладення договору з компанією Sartorius Limited, на підставі якого Agimant Limited став власником 100% акцій компанії Dealzone Holding Ltd., також зареєстрованого на Британських Віргінських островах.

Відповідно до держреєстру, зараз бенефіціаром Sartorius Limited виступає Олег Артем’єв з Дніпра. Через цю компанію він контролює ТОВ “Граніт інвест-Рокитне” і “Рокитнянський гранкар’єр” в Київській області, з виручкою в 2019 році відповідно 7 млн ​​грн і 3,1 млн грн.

Sartorius Limited також в цьому році було власником ТОВ “Рубіж Інвест” після компанії, бенефіціаром якої виступав Тігіпко, однак тепер бенефіціаром цього ТОВ, через ТОВ “Технопром СКД”, виступає Євгенія Курносенко з Дніпра.

У держреєстрі бенефіціаром “Дніпрометизу” вказано Тігіпка, раніше ним виступав співвласник “Северстали” (РФ) Олексій Мордашов.

При цьому АМКУ заявив, що під час розгляду угоди з оформлення власності над ПрАТ “Дніпрометиз” не були порушені введені проти російських компаній санкції, хоча рік тому угода була заблокована комітетом саме через це.

Так, в квітні 2019 року Антимонопольний комітет відмовив групі “ТАС” Сергія Тігіпка в покупці акцій ПрАТ “Дніпрометиз” у російської “Северстали”, щодо якої п’ятим президентом Петром Порошенко в березні 2019 року було запроваджено санкції. Крім того АМКУ оштрафував групу компаній “ТАС” на 55 млн грн за порушення при придбання акцій ПрАТ “Дніпрометиз”.

Тоді глава АМКУ Юрій Терентьєв пояснив, що угода була здійснена з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та санкцій законодавства.

Однак естонська компанія Blossom Investments OU, яка виступала покупцем Dealzone Holding Ltd при першому варіанті оформлення угоди і входить до групи “ТАС”, через суди скасувала рішення АМКУ про накладення штрафу в 55 млн грн за покупку контрольного пакету акцій заводу “Дніпрометиз” без відповідного дозволу .

В жовтні 2017 ПАТ “Северсталь” повідомило про продаж ПрАТ “Дніпрометиз”. В інформації “Северстали” уточнювалося, що її дочірня компанія Cambay Services Ltd завершила операцію з продажу 100% акцій Dealzone Holding Ltd, що володіє 98,6% ПрАТ “Дніпрометиз”. Умови угоди компанії не оприлюднили.

“Северсталь” придбала 60% акцій “Дніпрометизу” в 2006 році у групи “ТАС”, а в 2008 році докупила у “ТАС” ще 34,6% акцій, сконцентрувавши частку в підприємстві до 98,6%.

“Дніпрометиз” виробляє метизні вироби з низьковуглецевих сталей, потужність підприємства – 120 тис. тонн в рік. У власності Dealzone Holding Ltd. (Британські Віргінські о-ви) знаходиться 98,6578% акцій “Дніпрометизу”. Статутний капітал ПАТ “Дніпрометиз” становить 83,48 млн грн, номінал акції – 68,08 грн.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: