Тарифи на медпослуги зростуть: за що будуть доплачувати українці

16 лютого 2021 о 08:30 - 979

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Тарифи на медпослуги зростуть: за що будуть доплачувати українці

Наступного тижня Кабмін розгляне нову програму медичних гарантій на 2021 рік.

Про це повідомляє Finance.ua

Її зараз доопрацьовує Національна служба здоров’я України (НСЗУ), і там заявляють, що в деяких випадках тарифи на медпослуги підвищать в 1,5−2 рази.

У НСЗУ кажуть, що один з пріоритетних напрямків — це медична допомога в складних неонатальних випадках, а тому вона оплачується за найвищим тарифом.

Так, один випадок догляду за новонародженим вагою до 1500 грамів буде оплачуватися в розмірі 135 тис.грн. Зараз це оцінюється в 20 700−98 500 грн.

Тариф на пологи також буде збільшено — з 8 тис. до 10 тис. грн.

Ця сума не враховує всі витрати і не може враховувати, оскільки вона середня. Один випадок може обійтися в 100 тис. грн, а інший може коштувати і дешевше 8 тисяч.

Також у новому пакеті «Стоматологічна допомога дорослим та дітям» програмою медгарантій передбачається можливість отримати безкоштовні стоматологічні послуги. Але тільки в певних випадках. Якщо у пацієнта діагностовано: пульпіт, перелом зуба, невралгія трійчастого нерва, хімічний опік слизової рота, слинно-кам’яна хвороба, карбункул або фурункул, травми м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки.

Ні протезування, ні встановлення брекетів безкоштовним не буде — їм просто відмовлять в безкоштовному лікуванні.

Тариф на лікування гострого мозкового інсульту тепер буде залежати від наданої допомоги — у разі проведення лікувальних ендоваскулярних втручань він становитиме 99 тис. грн. Це сучасний метод видалення згустку крові, який підвищує шанси на повноцінне одужання пацієнта. Вартість лікування інсульту з використанням тромболітичної терапії становитиме 42 тис грн.

Так само поділятиметься вартість послуг з лікування гострого інфаркту міокарда. У разі проведення стентування тариф становитиме 32 тис. грн. При цьому стенти будуть і надалі закуповуватися централізовано.

Також ми повідомляли: В Україні з’явився сервіс, який допоможе онкохворим отримати препарати безоплатно.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: